Arkadiusz Piech zostaje w Odrze Opole!

Najlepszy zawodnik minionego sezonu w szeregach trenera Dietmara Brehmera, Arkadiusz Piech przedłużył kontrakt z opolską drużyną o kolejny sezon. 35-latek to także czterokrotny reprezentant Polski.

Celem na rundę rewanżową Odry było utrzymanie. W 12 ostatnich kolejkach sezonu niebiesko-czerwoni byli jednym z najlepszych zespołów zaplecza ekstraklasy. Jest to ogromną zasługą 35-letniego Piecha, który do stolicy województwa opolskiego dołączył po kilkumiesięcznym bezrobociu. – Odkąd wygasł mój kontrakt ze Śląskiem Wrocław, miałem problem ze znalezieniem klubu. Pewna osoba zrobiła mi zły PR i dlatego wyszło tak, a nie inaczej. Klub zdecydował się we wrześniu zatrudnić mnie i wierzę, że wszyscy są z tego zadowoleni – mówił piłkarz w wywiadzie z katowickim „Sportem”.

Piech z marszu stał się ulubieńcem opolskich kibiców, którzy po zakończeniu sezonu rozpoczęli akcję internetową #ArekZostańWOdrze. Polegała na publikowaniu komentarzy i wpisów na Facebooku, podkreślających jak ważne jest dla nich, by 35-latek pozostał w stolicy województwa opolskiego.

W swojej karierze Piech zdobył Mistrzostwo Polski (w barwach Legii Warszawa w 2016 roku), wicemistrzostwo Polski (w 2012 roku z Ruchem Chorzów), Puchar i Superpuchar Cypru (w kolejno 2016 i 2017 roku). Został wybrany także najlepszym piłkarzem Ekstraklasy za rozgrywki 2011/2012.

Ostatnio klub poinformował o przedłużeniu kontraktów z Mateuszem Kamińskim, Krzysztofem Janusem, Łukaszem Winiarczykiem i Miłoszem Trojakiem, którym interesował się chociażby GKS Bełchatów. Do Odry trafili z kolei Dawid Czapliński, Jakub Czajkowski i Mateusz Gancarczyk. Kibice w przyszłych rozgrywkach w niebiesko-czerwonych barwach nie zobaczą już Patryka Janasika, Mateusza Czyżyckiego i Witalija Fedotowa.

Najnowsze artykuły