Artur Rojek pierwszą gwiazdą Dni Opola 2024

Były wokalista grupy Myslovitz wystąpi 14 czerwca w Amfiteatrze w towarzystwie zaproszonych gości. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie właśnie trafiły do sprzedaży.

Artur Rojek to jedna z największych polskich gwiazd. Przez 20 lat współtworzył grupę Myslovitz, z którą nagrał tak kultowe albumy jak Sun Machine, Z  rozmyślań przy śniadaniu czy pokrytą platyną Miłość w czasach popkultury. Nagrywał także m.in. ze Smolikiem, Nosowską i Silver Rocket. W 1998 roku założył grupę Lenny Valentino. Rojek jest także pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Off Festivalu.

Po odejściu z Myslovitz rozpoczął karierę solową. Jego debiutancka płyta „Składam się z ciągłych powtórzeń” ukazała się w 2014 roku i sprzedała się  w ponad 30-tysięcznym nakładzie co dało jej status podwójnie platynowej. W kwietniu 2015 odebrał statuetkę „Fryderyka” za wygraną w kategorii album roku – pop. W 2020 roku ukazała się druga solowa płyta zatytułowana „Kundel”, która pokryła się złotem.

Koncert Artura Rojka już 14 czerwca o godzinie 21:00. Bilety w cenie 49 zł. można już kupować na stronie bilety.ncpp.opole.pl oraz w kasach NCPP.

Najnowsze artykuły