Asfaltowe prace przy CUP bliskie końca
Rozpoczęło się układanie ostatniej warstwy asfaltu na wiadukcie przy Centrum Usług Publicznych. Za nami pierwszy dzień tych działań.
To jeden z ostatnich elementów prac bitumicznych tej inwestycji. Ostatni o tak dużej skali.
– Dzisiaj ścieralna warstwa asfaltu układana była na nitce lewej, czyli tej, którą w przyszłości pojedziemy od strony ul. Ozimskiej do Opola Wschodniego – mówi Mariusz Chałupnik z Miejskiego Zarządu Dróg. – Pracami objęte zostały przylegające do tej nitki najazdy. Aby pokryć tę powierzchnię odpowiedniej grubości warstwą, to potrzeba do tego około 250 ton masy bitumicznej. Druga nitka obiektu wraz z kolejną częścią najazdową ma zyskać ostatnią warstwę asfaltu najprawdopodobniej jutro (12.05), ale wszystko zależeć będzie od warunków atmosferycznych.
Wykonawca na obiekcie zamontował już także bariery energochłonne i słupy pod oświetlenie. Niedługo rozpocznie się montaż ekranów akustycznych. Z kolei na poziomie „zero” budowany jest fragment chodnika i drogi rowerowej. Te działania prowadzone są od strony łącznika Bohaterów Monte Cassino z ulica Kośnego.
Planowane zakończenie inwestycji to końcówka czerwca.
Rozbudowa skrzyżowania ulic Bohaterów Monte Casino i Plebiscytowej z ulicami Kośnego oraz Pileckiego jest realizowana w ramach projektu „Przebudowa układu komunikacyjnego dla poprawy dostępności mieszkańców całego województwa do centrów usług w Opolu”, który dofinansowany jest w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość całego projektu określono na blisko 55,5 miliona złotych, z czego unijne dofinansowanie to 44,5 miliona złotych.







