REKLAMA

REKLAMA

Autobus miejski dojedzie do Brynicy

Od 1 maja trasa autobusu linii nr 10 została wydłużona. Będzie on dojeżdżał do miejscowości Brynica leżącej w gminie Łubniany.

Taki jest efekt porozumienia podpisanego przez prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego oraz wójta gminy Łubniany Pawła Wąsiaka. To już trzecie porozumienie międzygminne Opola w nowych granicach administracyjnych.

Linię nr 10 będzie dojeżdżała do Brynicy przez przysiółek Surowina. Kilka kursów dziennie nie zakończy więc swojej trasy w dzielnicy Świerkle, a kilka kilometrów dalej. W kierunku Brynicy będzie: siedem kursów w dni robocze szkolne, sześć kursów w dni robocze wakacyjne oraz po trzy kursy w soboty i niedziele. W drugą stronę, a więc z Brynicy w stronę Opola będzie: po sześć kursów w dni robocze oraz po trzy w soboty i niedziele.

W przysiółku Surowina będą dwa przystanki – oba na ul. Opolskiej. Następnie jeden w Brynicy również na ul. Opolskiej przy skrzyżowaniu z drogą na Łubniany (ul. Łubniańską) i pętla przy ul. Powstańców Śląskich na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja.

Materiał wideo z podpisania umowy pomiędzy prezydentem Opola i wójtem Łubnian.

 

Najnowsze artykuły