Autobusy MZK będą kursować do Górek

Od poniedziałku 2 września trasa kilku kursów dziennie linii nr 15 zostanie wydłużona. Dojeżdżać on będą do leżącej w gminie Prószków miejscowości Górki. Taki jest efekt porozumienia podpisanego przez władze Opola i gminy Prószków.

Dziennie będzie to sześć kursów. Trzy w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego, a trzy w popołudniowym szczycie. Autobusy kursować będą tylko w dni powszednie. To druga tegoroczna umowa pomiędzy Opolem i ościenną gminą dotycząca autobusów MZK. Kilka miesięcy temu doszło do porozumienia z gminą Łubniany i została wydłużona trasa linii nr 10, której kilka kursów dojeżdża do Brynicy. Od kilku lat natomiast są kursy do miejscowości w gminach: Komprachcice i Dąbrowa.

– Cieszę się, że rozwija się współpraca z ościennymi gminami – mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. – Przez kilka lat nie udało się dojść do porozumienia z władzami gminy Prószków. Kiedy po ostatnich wyborach samorządowych doszło do zmian na czele gminy, rozmowy nabrały tempa i mamy efekt. Dziękuję więc panu burmistrzowi, że doszło do finalizacji naszych rozmów.

– Od pierwszych dni po zeszłorocznych wyborach wiedzieliśmy jak ważny jest to temat dla mieszkańców Górek – zaznacza burmistrz gminy Prószków Krzysztof Cebula. – Udało nam się wyjść na przeciw ich oczekiwaniom.

Umowa na najbliższe cztery miesiące gminę Prószków kosztować będzie około 11 tys. zł.

– Zależy nam na tym, by transport zbiorowy w mieście się rozwijał i by ludzie dojeżdżający do Opola z sąsiednich miejscowości robili to autobusami, a nie samochodami – przekonuje wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka.

Najnowsze artykuły