Bajkowy wilk i jego przygody bohaterami XIV-go Opolskiego Maratonu Czytania 2024 [galeria zdjęć]

Kilkudziesięcioro najmłodszych czytelników oraz ich rodzice i opiekunowie uczestniczyło w XIV-ej edycji Opolskiego Maratonu Czytania, którego motywem przewodnim był cykl bajek „O Wilku, który miał przygody”. Akcja odbyła się w filii nr 1 i 2 dziecięcej na osiedlu Dambonia w Opolu.

Kilkunastu zaproszonych gości w tym przedstawiciel redakcji Czasu na Opole miało przyjemność czytać poszczególne odcinku tego cyklu, którego autorkami są Orianne Lallemand, Eleonore Thuillier i Adamada i który  został wyróżniony w konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

– Nasz oddział już od 2002 roku uczestniczy w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom i co roku staramy się zorganizować własną akcję, która promuje to przedsięwzięcie – mówi kierownik placówki na osiedlu Dambonia Katarzyna Kotysz. – Staramy się co roku zaskoczyć naszych czytelników pomysłami od dekoracji począwszy na różnego rodzaju zabawach zakończywszy. Najbardziej cieszy nas to, że czas z dziećmi spędzają rodzice, którzy sami bardzo chętnie słuchają bajek opowiadanych przez naszych gości – dodaje Katarzyna Kotysz.

 

 

 

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły