Będą biegać i pomagać. Klub Biegowy Odry Opole zaprasza

Sportowcy Klubu Biegowego Odra Opole zapraszają do wspólnego treningu i włączenia się w pomoc. Gościem tej edycji spotkania w ramach cyklu #BiegajZOdrą będzie Nieduży Wojtek.

Wojtek – był już gościem treningu biegowego z cyklu #BiegajZOdrą, kiedy kwestowano na jego leczenie. Akcja zostanie powtórzona.

Z inicjatywy Klubu Biegowego Odra Opole w czwartek (04.07) o 18:00 na stadionie lekkoatletycznym po raz drugi spotkamy się, by biegać i prowadzić kwestę na leczenie chorego chłopca. Nie zabraknie słodkiego poczęstunku na mecie ani serdecznej atmosfery. Ale najważniejsze, aby nie zabrakło biegaczy i pieniędzy w puszkach – podkreślają organizatorzy.

Nieduży Wojtek to 9-letni Wojciech Feliks, który z powodu wad wrodzonych jest dużo niższy od swoich rówieśników. Chłopiec ma krótsze rączki i nóżki, co wynika z zaburzenia wzrostu kości i jednego z rodzajów niskorosłości. Poza tym cierpi również na dysplazję bioder i obustronny niedosłuch.

“Wojtek jest już po dwóch operacjach nóżek, które zostały przeprowadzone w Austrii (pierwsza 23 listopada 2023, druga 17 kwietnia 2024). Obecnie jest w trakcie rehabilitacji, a co tydzień jeździ do Wiednia na kontrolę. Wojtka czeka jeszcze trzecia operacja, która jest przewidziana po około czterech do sześciu miesiącach od założenia aparatów zewnętrznych (mają na celu prostowanie nóżek ). Obecnie potrzebne są fundusze na rehabilitację (którą Wojtek ma w Opolu i w Wiedniu), zdjęcia rtg, środki opatrunkowe, dojazdy do Wiednia, opłacenie tłumacza , nocleg w Wiedniu…” – czytamy na fanpage’u klubu.

Więcej informacji o Wojtku: https://www.siepomaga.pl/wojciech-feliks

fot. Klub Biegowy Odra Opole

Najnowsze artykuły