Będzie kolejny odcinek trasy rowerowej

MZD Opole ogłosił przetarg na przebudowę ul. Wrocławskiej. Wzbogacona zostanie w ścieżkę pieszo-rowerową na odcinku od ul. Partyzanckiej do istniejącej już w rejonie CH Karolinka.

Projektowana ścieżka pieszo–rowerowa będzie mieć szerokości 3 metrów o nawierzchni asfaltowej. Zakres prac obejmuje wykonanie nie tylko ścieżki, ale także budowę zjazdów w jej trasie, budowę jezdni asfaltowej, przygotowanie terenu zieleni i obsianie ich trawą. Poza tym zwycięzca przetargu będzie zobowiązany przestawić kolidujące latarnie uliczne, postawić nowe oświetlenie dedykowane oraz słupy energetyczne, a także wybudować kanalizację deszczową.

Nowa trasa połączy się z istniejącą na wysokości centrum handlowego Karolinka, a dalej od Centrum Wystawienniczo-Kongresowego do skrzyżowania z ul. Wspólną. W drugim kierunku będzie można jechać dalej fragmentem od ul. Partyzanckiej do mostu na Kanale Ulgi (ten fragment ma być modernizowany, gdyż asfalt na ścieżce jest już zużyty). W przyszłości ma być także możliwy swobodny dojazd do skrzyżowania z Niemodlińską i Nysy Łużyckiej, wzdłuż terenu spółki Wodociągi i Kanalizacja. Aktualnie nie ma bowiem połączenia ze ścieżką zaczynającą się na wysokości WiK (około 440 metrów od skrzyżowania z ul. Nysy Łużyckiej) i kończącą się przed mostem nad Kanałem Ulgi.

Nowa ścieżka wzdłuż ul. Wrocławskiej ma powstać w ciągu ośmiu miesięcy od podpisania umowy na wykonanie. Oferty można składać do końca września.

Najnowsze artykuły