Będzie nowy prezes Zakładu Komunalnego

Andrzej Czajkowski, prezes Zakładu Komunalnego w Opolu od 2006 roku, zdecydował się odejść ze stanowiska.

Przez lata bardzo dobrze wykonywał swoje obowiązki. Współpracując z Ratuszem udało mu się wprowadzić m.in. sprawnie działający system zarządzania strefą płatnego parkowania, rozbudować największy w mieście cmentarz i przejąć administrowanie targowiskami.

Przyszłego prezesa czekają spore wyzwania, ponieważ budowana jest nowa, wieloletnia strategia spółki. Związane jest to na przykład z czekającą nas budową stadionu miejskiego, zarządzaniem Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, które ma trafić pod skrzydła właśnie Zakładu Komunalnego, a także przyszłą i konieczną budową nowego Cmentarza Komunalnego. Zadaniem następcy będzie sprawna koordynacja i współpraca między miastem i spółką.

Nadal otwarte pozostają wyzwania związane z gospodarką odpadami w naszym mieście oraz budową nowej instalacji i także tym zajmie się nowy prezes.

O tym, kto zastąpi Andrzeja Czajkowskiego dowiemy się niebawem.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły