Dzieje się „na mieście” wokół opolskiego festiwalu

Podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki będzie działo się nie tylko w Amfiteatrze Tysiąclecia. Miasto Opole także ma do zaoferowania wiele wydarzeń, które zaplanowano wokół festiwalu.    

Festiwalowe święto rozpocznie się w piątek 17 czerwca o godz. 17 przy ul. Ściegiennego 7a odsłonięciem muralu Andrzeja Nowaka. Wydarzenie zaszczyca swoją obecnością przyjaciele zmarłego artysty z zespołów TSA oraz Złe Psy, którzy wspólnie odegrają na żywo jeden z jego utworów. Dzień później natomiast na opolskim rynku zostanie otwarta wystawa poświęcona muzykowi.

W piątek o godz. 18 ruszy happening Most Festiwalowy, czyli projekt przygotowany przez studentki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego na Zielonym Moście nad Młynówką. 30 minut później zapraszamy na wyjątkowy występ Ani Dąbrowskiej. Organizatorem koncertu tej piosenkarki, kompozytorki i producentki muzycznej jest Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.

Niezmiennie, jak co roku, opolanie będą mogli spotkać się również z artystami podczas Kawiarenki z Gwiazdami, która teraz odbędzie się w sobotę i niedzielę w godz. 13.30-16.30. Tym razem zawitają do niej Katarzyna Cerekwicka, Anna Wyszkoni, Krzysztof Cugowski, Krzysztof Jaryczewski oraz Andrzej Rybiński, a rozmowy poprowadzi znana dziennikarka muzyczna Maria Szabłowska.

W tych samych dniach z tymże o godz. 18 zapraszamy także na koncerty przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury. Sobota to wspomnienie Andrzeja Zauchy – „Zaucha Projekt” w aranżacji Michała Bobera. W niedzielę wystąpi z kolei Monika Wiśniowska-Basel, która zaśpiewa znane i lubiane hity opolskiego festiwalu.

Nie zabraknie także rzecz jasna Strefy Widza, która co roku przyciąga fanów letnich ogródków. Dzięki wielkiemu ekranowi można wówczas obejrzeć festiwal w plenerze ze znajomymi czy rodziną. Transmisje koncertów będą poprzedzane zabawami i quizami, więc wszyscy, którzy lubią dobrą zabawę i posiadają wiedzę o naszym mieście i festiwalu, nie wrócą do domu z pustymi rękoma.

Warto także pamiętać, iż w weekend KFPP przed głównym wejściem do ratusza swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki odsłonią: IRA, Partita, Golec uOrkiestra, Krzysztof „Jary” Jaryczewski oraz Bogdan Olewicz.

Co ciekawe festiwalowe święto zakończy After Party zaplanowane na 24 czerwca o godz. 20 na Małym Rynku. Zagrają wówczas znani DJ-e, m.in. DJ Daso, Stahou, Mixtone Deejay & Saxintation.