REKLAMA

REKLAMA

Będzie u nas maraton “tęgich umysłów” [WIDEO]

Sztuczna inteligencja w procesach produkcyjnych to motyw przewodni „Hackathon Danone AI Masters Opole 2019”, czyli pierwszego w regionie maratonu projektowania innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, jakie mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle.

Inicjatywa ma na celu wspieranie innowacyjności w regionie i tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości. Organizatorem wydarzenia jest Park Naukowo-Technologiczny w Opolu, a głównym partnerem został koncern Danone. Impreza odbędzie się 12 i 13 kwietnia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

Po raz pierwszy opolski Hackathon zostanie poświęcony zastosowaniu innowacyjnych technologii w procesach produkcyjnych. Nietypowe wydarzenie jest efektem współpracy pomiędzy Parkiem Naukowo-Technologicznym, a opolskimi Zakładami Produkcyjnymi Nutricia, będącymi częścią grupy spółek Danone.

Hackathon to wielogodzinny maraton projektowania, podczas którego uczestnicy podejmą się rozwiązania określonego zadania programistycznego. Tego rodzaju wydarzenia korzystnie wpływają na rozwój innowacyjności w naszym regionie i tworzą przyjazne warunki do wzrostu przedsiębiorczości, szczególnie w sektorze wysokich technologii.

– Wspieramy sektor IT w naszym mieście na różne sposoby, m.in. poprzez działania w Parku Naukowo-Technologicznym – mówi wiceprezydent Opola Maciej Wujec. – Niedawno otworzyliśmy nowoczesne Centrum Projektowania Inżynierskiego z serwerownią. Współpracujemy z uczelniami, staramy się wspomagać rozwój kierunków informatycznych. IT to sektor, który rozwija się najszybciej na świecie. Trwają prace, ale i dyskusje związane z systemami sztucznej inteligencji. Włączamy się w nurt pozytywnego wykorzystania tego systemu i wsparcia nim gospodarki. Cieszymy się, że z jedną z największych na świecie firm czyli Danone zrealizujemy w mieście ciekawy i innowacyjny projekt, jakim niewątpliwie jest Hackathon.

– Nasza strategia w zakresie cyfryzacji, opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, jak np. big data, sztuczna inteligencja czy zaawansowana analityka danych w procesach operacyjnych, szczególnie produkcyjnych – zaznacza Łukasz Osuszek, kierownik ds. digitalizacji w grupie spółek Danone. 

„Hackathon Danone AI Masters Opole 2019” jest  wydarzeniem skierowanym do programistów, grafików, kierowników projektów i innych osób, zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania. W trakcie wydarzenia uczestnicy, przez całą dobę będą pracować zespołowo nad rozwiązaniem otrzymanego zadania, związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Otoczeni będą opieką mentorską uznanych osób, jak: Jose Gregorio Ferreira, Axel Meinhardt, Martijn Van Der Hoeven i Adrian Kajda.

– Dla zwycięskiej drużyny przewidziana jest nagroda w wysokości 10 tys. zł, a dla pozostałych uczestników nagrody rzeczowe – tłumaczy prezes Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu, Jarosław Mamala. – Wszyscy pasjonaci nowych technologii wciąż mogą zgłosić swój udział za pośrednictwem strony internetowej www.hackathon.opole.pl

Konferencja prasowa zapowiadającaHackathon Danone AI Masters Opole 2019”

 

Najnowsze artykuły