Będziemy mieli w mieście Centrum Wolontariatu

Osoby zainteresowane pomocą innym będą mogli się zgłaszać do nowej instytucji. Działać ona będzie w Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Damrota 1.

Tam mieścić się będzie Iskra czyli Opolskie Centrum Wolontariatu. Nowe miejsce na mapie miasta ma być punktem spotkań dla wszystkich organizacji i wolontariuszy, ale też i tych, którzy chcieliby się zaangażować w pomoc, ale jeszcze nie wiedzą jak to zrobić.

Na stronie internetowej www.iskra.opole.pl wszyscy chętni mogą zapisać się na wybrany przez siebie wolontariat. Znajdą tam listę z różnymi działaniami do wyboru. Opolskie Centrum Wolontariatu będzie ich wspierać na każdym etapie oferując swoją wiedzę i opiekę. Zarówno podczas wyboru konkretnej aktywności, w trakcie jej realizacji, ale również na kolejnych etapach, przez oferowanie różnego rodzaju szkoleń, warsztatów, kursów i doradztwa.

– Zainteresowanie wolontariatem w naszym mieście jest duże – mówi Alicja Wiśniewska, która obok Bogny Mnich jest miejskim koordynatorem wolontariatu. – Zgłaszają się różne instytucje kulturalne, społeczne czy sportowe potrzebujące ludzi do pomocy. Z drugiej strony zgłaszają się też ludzie chcący pomóc. Iskra ma służyć koordynacji tych wszystkich oczekiwań i potrzeb. Chcemy, żeby na naszym portalu stale pojawiały się nowe i atrakcyjne oferty wolontariatu na rzecz różnych działań na terenie miasta. Chcemy też szkolić i mobilizować wolontariuszy, którzy już działają w różnego rodzaju organizacjach. Dlatego zapraszamy do zgłaszania zapotrzebowania na wolontariuszy przez nasz formularz na stronie www.iskra.opole.pl każdego kto chce i może zaproponować ciekawe działania dla mieszkańców Opola.

W siedzibie Centrum Dialogu Obywatelskiego w Iskrze będą też dyżury dla osób chcących pomagać i z drugiej strony potrzebujących wolontariuszy. Te dyżury będą w poniedziałki, czwartki i piątki w godz. od 17.00 do 19.00.

Na zdjęciu Alicja Wiśniewska, która będzie koordynatorem w Opolskim Centrum Wolontariatu. 

 

Najnowsze artykuły