Bezpłatne szczepienia dla seniorów

Wznowiona została akcja bezpłatnych szczepień osób mających co najmniej 65 lat przeciwko grypie. Są one refundowane z budżetu miasta.

Przerwa w realizacji umowy szczepień przeciwko grypie dla opolskich seniorów wynikała z braku dostępności szczepionki w kraju. SP ZOZ Centrum – koordynator szczepień otrzymał kolejną partię szczepionki.

W naszym mieście program szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla osób co najmniej 65-letnich wprowadzono dwa lata temu. Każdej osobie w nim uczestniczącej aplikowana jest szczepionka przeciwko wirusowi grypy. W tym roku stosowana jest szczepionka o nazwie Vaxigrip Tetra. Szczepienie jest poprzedzone badaniem lekarskim i realizowane będzie do wyczerpania zapasów.

Program realizowany jest w trzech przychodniach: „Centrum” (ul. Kościuszki 2, telefon kontaktowy 77 40 20 313), „Śródmieście” (ul. Waryńskiego 30, tel. 77 44 12 092) i „Zaodrze” (ul. Licealna 18, tel. 77 47 44 692). Zgłaszając się na szczepienie, ważne jest by mieć przy sobie dokument tożsamości.

W dwóch poprzednich latach z bezpłatnych szczepień profilaktycznych mogli skorzystać wszyscy chętni mieszkańcy Opola mający co najmniej 65 lat. W pierwszej kolejności zostali nimi objęci wyrażający chęć na nie oraz nie mający przeciwwskazań medycznych do jego wykonania podopieczni domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych z terenu miasta. W 2017 roku na program z budżetu miasta przeznaczono ok. 62 tys. zł, a szczepionkę przyjęło 1149 osób. Rok temu zaszczepiono ponad 2200 osób, a kosztowało to 140 tys. zł. W tym roku na program zarezerwowano 150 tys. zł.

W roku ubiegłym nasze miasto za realizację programu otrzymało tytuł „Nowego Lidera w zakresie profilaktyki grypy” Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Najnowsze artykuły