„Biały ząbek” dla ponad półtora tysiąca przedszkolaków

Zakończyła się realizacja kolejnej edycji programu profilaktycznego „Biały ząbek”. Projekt nadzorowany jest przez Oddział Rejonowy PCK w Opolu, a finansowany z budżetu Miasta Opola.

W ramach programu odwiedzonych zostało 40 przedszkoli w naszym mieście. Uczestniczyło w nim aż 1690 przedszkolaków z roczników 2013 i 2014. Program miał na celu zapobieganie próchnicy i chorobie dziąseł naszych milusińskich.

Była to znakomita okazja do kształtowania u dzieci właściwych nawyków higienicznych dotyczących zębów oraz jamy ustnej. Poza tym doskonałym sposobem na praktyczną edukację zdrowotną dzieci i ich rodziców. W ramach akcji wykonywana też była ocena stanu uzębienia dzieci, który z roku na rok się poprawia.

W czasie programu przeprowadzone zostały także liczne zajęcia dydaktyczne i wizyty stomatologiczne.

Od 2017 roku grupa docelowa została poszerzona. Program objął bowiem dzieci 6-letnie, które po przeprowadzonej reformie oświaty nie poszły do klas pierwszych szkół podstawowych i pozostały w przedszkolach. Pierwotnie program skierowany był tylko do 5-latków. Do akcji włączono również przedszkola, które od 1 stycznia 2017 r. znalazły się w nowych granicach Opola. Działania te umożliwiły udział w latach 2017-2018 większej liczby maluchów. Od 2008 roku w ten sposób w akcji uczestniczyło około 13 tysięcy dzieci.

Na realizację “Biały ząbek 2019” przeznaczono 24.640,00 zł.

Najnowsze artykuły