Biografia Andrzeja Zauchy już dostępna. Spotkaj się z jej autorem

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza w czwartek 18 listopada o godz. 18 na spotkanie z Jarosławem Szubrychtem autorem biografii Andrzeja Zauchy.

– Nie szukałem sensacji, ale prawdy. Nie piszę o tragicznej, głośnej śmierci Zauchy, lecz o jego barwnym życiu, na przekór peerelowskiej szarzyźnie. O tym, skąd wziął się ten muzyczny diament, jakie wydarzenia go szlifowały i dlaczego nigdy nie zaświecił pełnym blaskiem – tak mówi o swoim projekcie dziennikarz i krytyk muzyczny.

Dlatego też autor „Życie, bierz mnie. Biografia Andrzeja Zauchy” rozmawiał z ponad 60 osobami z otoczenia artysty. Od cioci, która go wychowywała. i ukochanej córki przez kolegów ze szkolnej ławy, przyjaciół i znajomych, muzyków i realizatorów, z którymi nagrywał i koncertował, autorów piosenek, które śpiewał, aż po gwiazdy estrady, z którymi dzielił scenę, współpracował i konkurował.

Owa biografia jest jednocześnie opowieścią o wyjątkowej scenie muzycznej Krakowa, balansującej pomiędzy rozrywką a jazzem, o równie barwnym, co siermiężnym PRL-u, wreszcie o życiu w trasie i o tym, co dotąd pozostawało za kulisami.

Spotkanie z Szubrychtem poprowadzi Mateusz Torzecki. Wstęp jest wolny.