Biskupia Kopa będzie jeszcze bardziej atrakcyjna

W Jarnołtówku powstaje jedyny na Opolszczyźnie tor do snowtubingu. Pierwsze zjazdy już w najbliższe święta Bożego Narodzenia.

Inwestycja obejmuje budowę igielitowego toru do snowtubingu czyli jazdy w specjalnie przygotowanym pontonie o grubym dnie. Chętnych do korzystania z atrakcji przetransportuje na górę 80 metrowy taśmociąg, z którego, co ważne, będą mogli korzystać również narciarze i saneczkarze, gdyż stok będzie miał również część otwartą dla wszystkich.

– Budowa idzie pełną parą. Otwarcie i „premierowe” zjazdy planujemy na pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy – mówi zajmujący się inwestycją Piotr Lisowski z Jarnołtówka.

W tym miejscu warto podkreślić, że tor i taśmociąg to przedsięwzięcie rodzinne z ciekawą historią. Inwestorami są potomkowie Stanisława Giemzika, który w latach 80-tych ubiegłego wieku wybudował na polanie osiedla Bolkówka w Jarnołtówku jedyny dotąd wyciąg narciarski na Opolszczyźnie, który niestety w 2006 roku trzeba było zamknąć.

Jego rodzina nie przestała jednak zabiegać o to by do ich miejscowości wróciły zimowe atrakcje, a takiej jak snowtubing nie ma nie tylko w naszym województwie, ale też w pobliżu jego granic.

Szacowany koszt inwestycji to 400-500 tys. zł. Tyle wynieść ma budowa podstawowej wersji toru.

– Wielkość i rozmach tego przedsięwzięcia będą zależały od mieszkańców naszego regionu i nie tylko. Na początku listopada ruszamy ze zbiórką crowfundingową na portalu zrzutka pl. Jeśli uda nam się zebrać fundusze pomyślimy rozbudowie tego miejsca, wydłużeniu toru albo budowie kilku kolejnych – nie kryje Piotr Lisowski.

Przypomnijmy, iż crowdfunding powstał z połączenia dwóch słów crowd czyli tłum i funding czyli finansowanie. Można to przetłumaczyć jako finansowanie społecznościowe, czyli sytuację, w której twórca jakiegoś projektu prosi internautów o wsparcie, oferując im w zamian pewne korzyści, jak np. gotowy produkt czy zniżkę na jego zakup. W tym przypadku będą to darmowe zjazdy, które można będzie otrzymać wspierając finansowo budowę atrakcji. Najhojniejsi darczyńcy będą mogli liczyć nawet na swoją dętkę.

Tor i taśmociąg to nie jedyne pomysły na urozmaicenie oferty turystycznej Jarnołtówka. – W przyszłości chcielibyśmy postawić tutaj także armatkę śnieżną tak aby umożliwić najmłodszym zjazdy niezależnie od pogody – dodaje Lisowski.

Najnowsze artykuły