“Błękitna Fala” otworzy się już za tydzień!

Baseny kryte w Opolu zostały zamknięte 12 marca w związku z pandemią koronawirusa. Okres ich zamknięcia wykorzystany został na przerwę technologiczną. Teraz wiemy już, kiedy zostaną otwarte.

Jak co roku na wakacje otworzy się basen letni „Błękitna Fala” na Placu Róż. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu podjął decyzję, że pierwsi chętni będą mogli na niego wejść już 15 czerwca. Szacuje się, że jednocześnie na basenie będzie mogło przebywać do 150 osób.

Jako następna otworzy się „Wodna Nuta” zlokalizowana przy Prószkowskiej. Jako pierwsi 1 lipca wejdą na nią sportowcy z opolskich klubów, a od 1 sierpnia skorzystać z trzech tamtejszych basenów będą mogli także mieszkańcy Opola.

Jako ostatnia otworzy się kryta pływalnia „Akwarium”, która planowo ma zostać otwarta od 1 września, po zamknięciu Basenu Letniego. Wynika to z faktu, że pracownicy Akwarium latem przenoszą się na Błękitną Falę, by jesienią powrócić na pływalnię.

Na pływalniach będą obowiązywały pewne zasady. Niezbędna będzie zachowanie dystansu dwumetrowego, a przed kasami zostaną wyklejona miejsca, które będą wskazywać odległości, w jakich klienci będą mieli się znajdować. Dystans zalecany będzie także w wodzie, pod prysznicami, jak i w szatniach. W tych miejscach znajdą się także dozowniki z płynem do dezynfekcji.

Klienci poza korzystaniem z niecek i pryszniców będą musieli mieć zakryte usta oraz nos. Wszędzie pojawią się grafiki przypominające o obowiązujących zasadach i dopuszczalnej ilości osób. Preferowaną formą płatności będzie karta płatnicza, a terminale zostaną zabezpieczone folią lub dezynfekowane po każdym użyciu.

W zbliżające się wakacje funkcje kąpielisk będą pełnić podobnie jak rok temu Bolko i Malina. Na obu kąpieliskach dyżur pełnić maja ratownicy. Tak nie będzie w przypadku Silesii, która nadal będzie akwenem niedostępnym dla pływających. Sezon kąpielowy w Opolu ma ruszyć 27 czerwca i potrwa do 31 sierpnia.

Najnowsze artykuły