Blogerzy turystyczni odwiedzają Opole

W ramach projektu „Przebojowy weekend w Opolu i Bruntalu” do naszego miasta przyjedzie trzech blogerów turystycznych. Pierwszych z nich był Karol Werner, autor KolemSieToczy.pl.

Pomysł powstał już kilka lat temu – mówi Magdalena Matyjaszek, Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i współpracy zagranicznej. – Chcemy pokazać nasze atrakcje turystyczne i zaprosić mieszkańców nie tylko z Bruntala, ale z przygranicznych gmin Czech. Chcielibyśmy także zachęcić opolan do odwiedzin naszego miasta partnerskiego – dodaje.

Podróżujący pomiędzy Polską, a Czechami na rowerze bloger przyjechał dziś do Opola. O 10:00 odbyło się z nim spotkanie na opolskim Rynku. – Zostałem zaproszony do kręcenia Opola z perspektywy rowerowej. Pokazać najciekawsze miejsca – mówi Karol Werner. – Następnie także rowerem pojadę do miasta partnerskiego, do Bruntala, odwiedzając po drodze wiele ciekawych miejsc. Wszystko żeby pokazać region z jak najlepszej strony – dodaje.

„Przebojowy weekend w Opolu i Bruntalu” to projekt mający na celu wzmocnienie współpracy Opolem z Bruntalem w zakresie promocji turystycznej. Blogerzy mają za zadanie zaprezentować oba miasta w zakresie turystyki rowerowej, lokalnych zabytków oraz miejsc przyjaznych dla odwiedzenia przez rodziny z dziećmi.

Bruntal należy do miast partnerskich Opola od 8 grudnia 1997 roku. Położony jest w rejonie określanym jako Śląsk Opawski. Znajduje się w Niskim Jesioniku w gęsto zalesionym terenie i jest nazywane „bramą do Jesioników”. Jest stolicą powiatu, w którym znajdują się zbiorniki Slezská Harta i Kružberk oraz wulkany niskojesionickie.

Blog „Kołem Się Toczy”, który został wybrany Blogiem Roku 2013 oraz był laureatem nagrody Traveler 2017. Jej organizatorem było National Geographic. Co ciekawe, autor już przed laty stworzył artykuł „18 nieoczywistych pomysłów na weekend”, sugerując tam wyjazd m.in. do stolicy województwa opolskiego.

Relacje z podróży Karola Wernera, sposoby na tanie podróżowanie czy książki, których jest autorem można znaleźć tutaj – KLIK.

Najnowsze artykuły