REKLAMA

REKLAMA

Budynek PNT walczy o tytuł najlepszej inwestycji komunalnej w Polsce

Budynek wysokich technologii IT Parku Naukowo-Technologicznego został nominowany do Top Inwestycji Komunalnych 2019. O tytuł najlepszej inwestycji w kraju walczy 25 projektów. Konkurs organizowany jest przez Portal Samorządowy.

Budynek Wysokich Technologii IT i Projektowania Inżynierskiego został oddany do użytku w styczniu 2019r. Działa w nim certyfikowane Centrum Przetwarzania Danych, w którym rozwijane jest zaplecze obliczeniowe, dostępne również dla klientów komerycjnych. Centrum Przetwarzania Danych uzyskało certyfikat Rated 3 wg normy ANSI/TIA 942. Oznacza to, iż może być poddawane wszelkim rodzajom napraw i utrzymania bez konieczności wyłączania infrastruktury.  Każdy z elementów mający wpływ na działanie serwerowni jest zdublowany, co daje pewność ciągłości działania oraz jeden z najwyższych stopni  niezawodności. W obiekcie  zastosowano innowacyjne systemy chłodzenia oraz szereg systemów bezpieczeństwa, stawiając jakość opolskiego CPD na bardzo wysokim poziomie.

Na pierwszym oraz drugim piętrze budynku powstały nowoczesne przestrzenie biurowe projektowane z myślą o branży IT.

Z grona nominowanych swoich faworytów wskażą członkowie Rady Konsultacyjnej konkursu. Równocześnie do 6 maja na portalu trwa głosowanie dla internautów.  Na opolski budynek głosować można pod linkiem: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2019,48/budynek-wysokich-technologii-it-w-opolu,1673/?fbclid=IwAR2uXhDKJziy2qzjCnU9ilMytJqmQX2LK0TB9Bw_R_v-t-Sb3pROL8N5PX4
Laureaci konkursu Top Inwestycje Komunalne 2019 zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (13-15 maja 2019 roku).

Najnowsze artykuły