Burza i ulewa nad Opolem. Interweniowała straż pożarna. MZK jeżdżą objazdem [AKTUALIZACJA]

Powalone drzewa, zalane posesje i uszkodzone linie energetyczne to skutki nawałnicy, która około godziny 13:00 przetoczyła się przez Opole. Z powodu ulewy zmienił się rozkład MZK, a autobusy mają opóźnienia.

Bilans ulewy i burzy  to m.in. zalane posesje, uszkodzone linie energetyczne i powalone drzewa. Jedno z nich upadło na ulicy Partyzanckiej blokując ją. Sporo wody zebrało się także na ulicy Wojska Polskiego pod wiaduktem.

Autobusy linii: 7, 15 i 25 jeżdżą objazdem ul. Prószkowską. Omijane są przystanki: “Niemodlińska-Szkoła” (w obu kierunkach), “Wojska Polskiego -Dworzec Zachodni” (w obu kierunkach) oraz przystanek Wróblewskiego-Szkoła” (w obu kierunkach dla linii 7 i 15). Na liniach 7, 15 i 25 mogą występować opóźnienia – mówi Ewelina Laxy rzeczniczka MZK Opole.

Problemów z przejazdem nie ma teraz pod wiaduktami na Krapkowickiej, Prószkowskiej, a także na poziomie -1 na Opolu Wschodnim.

Jak poinformował kpt. Łukasz Nowak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, do godziny 14.00 strażacy odnotowali 49 zdarzeń związanych ze skutkami burzy. Najwięcej dotyczy uszkodzonych i połamanych drzew zalegających na posesjach, budynkach i jezdni oraz zalanych posesji. Uszkodzone zostały także samochody i dachy budynków oraz linie energetyczne.

AKTUALIZACJA GODZ. 14.10

Z powodu problemów z przejazdem ulicą Prószkowską autobusy MZK kursują ulicą Krapkowicką. Linie jadące od centrum miasta (w kierunku Politechniki i Wójtowej Wsi) skręcają w lewo, przejeżdżają przez rondo przy Lidlu, jadą ulicą Krapkowicką, a następnie wjeżdżają w łącznik koło supermarketu Aldi , skąd wracają na standardowe trasy. Autobusy jadące w kierunku centrum miasta jadą analogicznie, przy czym te, jadące w kierunku ul. Piastowskiej z ronda przy Lidlu skręcają w ul. Spychalskiego, a linia 7 dojeżdża do ul. Niemodlińskiej i dalej jedzie w kierunku Ronda Konstytucji 3 Maja.

AKTUALIZACJA GODZ. 15.15

Odnotowano 65 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi (60 w powiecie opolskim a głównie w mieście Opolu i 5 w powiecie krapkowickim). Zmianie w stosunku do poprzedniego komunikatu uległo: 13 zalanych posesji, 3 uszkodzone pojazdy i 5 uszkodzonych dachów. Nie odnotowano osób poszkodowanych.

AKTUALIZACJA GODZ. 16.20

Przejezdna jest już droga pod wiaduktem na ul. Wojska Polskiego. Autobusy MZK wróciły na swoje standardowe trasy.

AKTUALIZACJA GODZ. 20.30

Jak przekazał kpt Łukasz Nowak z KW PSP Opole, do godziny 19:30 odnotowano 86 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi (miasto Opole i powiat opolski 68, powiat krapkowicki 9, powiat brzeski 4, powiat kluczborski 3, powiat oleski i strzelecki po 1). Najwięcej interwencj dotyczyło zdarzeń związanych z połamanymi drzewami i konarami. Ponadto odnotowano: 31 zalanych posesji, ulic i dróg, 5 uszkodzonych pojazdów, 5 uszkodzonych dachów, 2 uszkodzenia linii energetycznych. Nie odnotowano osób poszkodowanych.

Najnowsze artykuły