Burzowo i wietrznie na Opolszczyźnie. Strażacy mają ręce pełne roboty [AKTUALIZACJA]

122 interwencje odnotowali strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie województwa opolskiego w związku z przejściem frontu burzowego i silnym wiatrem. 

Znaczna część zdarzeń dotyczyła przewróconych i połamanych drzew oraz połamanych konarów i gałęzi – informuje mł. asp. Adriana Malina z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. – W Kędzierzynie-Koźlu drzewo spadło na 6 samochodów. 

Odnotowano także podtopione posesje oraz budynki – w Białej to zalana piwnica, w Gogolinie parking, a w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim magazyn ze zbożem. W Radłowie woda wdarła się do kotłowni w szkole.

W jednym przypadku doszło również do uszkodzenia dachu w sklepie.

Najwięcej zdarzeń miało miejsce w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim – 37, a także głubczyckim i prudnickim – 16. Poza tym strażacy interweniowali 15 razy w powiecie nyskim, 13 razy w powiecie opolskim i Opolu, 11 razy  w powiecie strzeleckim, 7 razy w powiecie krapkowickim, 2 razy w powiatach brzeskim, kluczborskim i oleskim oraz raz w powiecie namysłowskim.

W zdarzeniach nie odnotowano osób poszkodowanych.

AKTUALIZACJA NA GODZ. 22.00

Do godziny 22:00 strażacy odnotowali 206 interwencji związanych z warunkami atmosferycznymi.

Łącznie w usuwaniu skutków warunków atmosferycznych działania prowadziło 228 pojazdów PSP i OSP w sile prawie 1200 strażaków.

AKTUALIZACJA NA GODZ. 7.00 01.07.2024 r.

Do godziny 07:00 strażacy odnotowali 219 interwencji związanych z warunkami atmosferycznymi.

Znaczna część zdarzeń dotyczyła przewróconych i połamanych drzew oraz połamanych konarów i gałęzi. Odnotowano 5 podtopionych posesji oraz budynków. W 15 przypadkach doszło do uszkodzenia dachu oraz budynków. Ponadto strażacy 10 prowadzili działania przy uszkodzonej linii energetycznej a w jednym przypadku odnotowano zdarzenie, w którym pojazd wjechał przewrócone drzewo. W Kędzierzynie-Koźlu przewrócone drzewo spadło na 6 zaparkowanych samochodów.

W zdarzeniach nie odnotowano osób poszkodowanych.

Łącznie w usuwaniu skutków warunków atmosferycznych działania prowadziło 241 pojazdów PSP i OSP w sile 1251 strażaków.

Najnowsze artykuły