Centrum miasta opanują artyści

Przed nami atrakcyjny kulturalnie weekend. W najbliższą sobotę i niedzielę (3-4 sierpnia) odbędzie się bowiem Festiwal Zdarzeń Artystycznych.

Rok temu w wydarzeniu uczestniczyły tłumy mieszkańców miasta i gości. Teraz centrum Opola ponownie opanują artyści. Festiwal organizuje Stowarzyszenie Kulturalne Pro-Scenium z Gliwic we współpracy z miastem. Zaprezentowanych zostanie osiem wydarzeń kulturalnych, o zróżnicowanej skali.

– Ubiegłoroczna formuła imprezy się przyjęła, więc obiecaliśmy wrócić z nowym pomysłem – mówi prezes Stowarzyszenia Pro Scenium Leszek Styś. – Chcemy zaskakiwać napotkanych w mieście ludzi.

Impreza ma być na wysokim poziomie. Dosłownie i czego można oczekiwać – w przenośni. Wysoki poziom dosłownie oznacza warsztaty z techniki chodzenia po taśmie oraz pokazy ścieżek na wysokości. Przez całą niemal sobotę, od godz. 14.00 do 21.00 w planie jest niesamowity pokaz. Pomiędzy wieżą Ratusza, a wieżą kościoła Franciszkanów rozciągnięta zostanie lina o długości 300 metrów. Po niej przechodzić będą akrobaci. Niżej zamontowana zostanie taśma, po której będzie można próbować przechodzić.

Artyści będą zaczepiać ludzi na ulicy, zapraszając do wspólnych działań kulturalnych i zabawy.

Dla dzieci dedykowany jest „Cyrk sznurkowy” Teatru Falkoshow (sobota, godz. 16.00 na placu Wolności). Na godz. 17.30 zaplanowany jest nad Stawem Zamkowym przy ul. Barlickiego pokaz sztuki cyrkowej Rufi Rafi Show, czyli wspaniała sztuka cyrkowa. W niedzielę natomiast o godz. 15.00 na pl. Wolności odbędzie się przedstawienie Łukasz Grund/Fabryka Muzyka, czyli Dzieci – muza leci! Atrakcyjnie zapowiada się też niedzielny Wesoły Cyrk Pana Pedro nad Stawem Zamkowym (godz. 17.30).

W sobotę odbędzie się jeszcze parada uliczna Terra Incognita Teatru A z Gliwic. W niedzielę będzie widowisko na Rynku (godz. 19.00) „Tęgie Chłopy. Pamiętam twoje oczy – Potańcówka” oraz na koniec spektakl dla dorosłych „Genesis” na schodach kościoła “na Górce”.

 

Najnowsze artykuły