Jeszcze w wakacje ruszy budowa Centrum Sportowego przy Stegu Arenie

Firma Mirbud wybuduje halę treningową i obiekty zewnętrzne wchodzące w skład Centrum Sportowego przy Stegu Arenie. Dziś w ratuszu podpisano umowę na realizację inwestycji.

Nowoczesna, pełnowymiarowa i multifunkcyjna hala treningowa pomieści pełnowymiarowe boisko do sportów halowych i niewielką trybunę. Innowacją z pewnością będzie umieszczona na poziomie drugim podwieszana bieżna lekkoatletyczna, wzorowana na tych spotykanych w Stanach Zjednoczonych. Wewnątrz hali stanie także ścianka wspinaczkowa o wysokości 15 metrów oraz znajdą się sale do squasha, sportów walki wraz z zapleczem sanitarno-sportowym. Nowy obiekt powstanie w miejscu „Cieplaka” i będzie uzupełnieniem Stegu Areny.

Zagospodarowany zostanie także teren przylegający do hal – od sklepu Lidl aż do budynku Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9. Będą na nim usytuowane dwa boiska – Orlik ze sztuczną nawierzchnią z trybunami oraz boisko otwarte betonowe, strefa do wyczynowej jazdy na rolkach i rowerach, czyli tzw. pumptrack, siłownie zewnętrzne oraz kreatywny plac zabaw. Jedno z boisk zimą zamieniać się będzie w lodowisko. Centrum połączone zostanie ścieżką rowerową z terenami rekreacyjnymi na osiedlach Malinka i Armii Krajowej, tworząc rowerowy szlak sportowy.

– Chcemy w mieście jak najwięcej inwestycji dla ludzi, obiektów które dają frajdę i radość mieszkańcom. Centrum Sportowego w miejscu starego Cieplaka to właśnie taki projekt. Bardzo się cieszę, że wkrótce zaczniemy budowę – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

– Mamy duże doświadczenie w realizacji obiektów sportowych. Budowaliśmy już boisko na dachu budynku, ale nie budowaliśmy jeszcze bieżni podwieszonej 8 m nad podłogą, a taka właśnie będzie w tym centrum. To dla nas ciekawe wyzwanie – zaznacza Tomasz Sałata, członek zarządu firmy Mirbud

Niewykluczone, że prace ruszą jeszcze w wakacje, dokładny harmonogram musi zostać zaakceptowany przez Urząd Miasta Opola. Wartość inwestycji to ponad 37,5 mln zł.

Najnowsze artykuły