Centrum Sportu w Opolu – tak będzie wyglądać

Centrum Sportu w Opolu przejdzie gruntowną rozbudowę. W planie są nowe boiska, a jedno z nich będzie zadaszone. Powstaną także korty tenisowe, trasy dla biegaczy, a wszystko w zielonym anturażu. Szczegóły zdradził podczas konferencji prasowej prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

– Będziemy mieli jeden z największych ośrodków treningowych, który na co dzień posłuży nie tylko profesjonalistom, ale także pasjonatom sportu. I nie mam tutaj na myśli wyłącznie dobrych boisk, ale też nowoczesne korty tenisowe – mówił prezydent.

– Bardzo się cieszę z tej inwestycji i już oczyma wyobraźni widzę setki dzieciaków z naszych akademii piłkarskich, które będą tam trenować. Z pewnością zyska na tym w przyszłości także nasza Odra Opole, która chce skupiać wokół siebie najbardziej utalentowaną młodzież w regionie – dodał prezes klubu Tomasz Lisiński.

Kompleks sportowo-rekreacyjny zlokalizowany przy ulicy Północnej został otwarty 15 stycznia 2011 roku, kiedy to Odra Opole rozegrała na jednym z trzech boisk mecz towarzyski z zaprzyjaźnioną Polonią Bytom. Główne boisko z nawierzchnią naturalną ma wymiary 105 m x 68 m i trybuną dla 452 widzów. Boisko treningowe z nawierzchnią naturalną o wymiarach 100 m x 64 m. Trzecie boisko posiada nawierzchnię syntetyczną o wymiarach 105 m x 68 m.

W kompleksie znajduje się również wielofunkcyjne boisko piaskowe (wymiary 34mx42m) umożliwiające rozgrywanie spotkań piłki nożnej, piłki ręcznej i piłki siatkowej plażowej. W budynku głównym znajduje się również sześć szatni z zapleczem sanitarnym, biura i dwie sale konferencyjne, z których na co dzień korzystają m.in. piłkarze opolskiej Odry.

Obiekt na co dzień dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych – zarówno klubów, jak i mieszkańców. – Plan rozbudowy zakłada otwarcie się na nowe dyscypliny sportowe. Wybudowane mają zostać korty tenisowe oraz do squasha. Powstać mają także siłownia, tor dla rolkarzy, ścieżka do biegania, place zabaw czy boisko do koszykówki – wyliczał dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Machała.

Planowo powstaną także dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej z trawiastą podgrzewaną murawą. Trzecie z boisk także będzie pełnowymiarowe, jednak nie trawiaste, a z murawą syntetyczną. Ponadto ma być także zadaszone. Powstać ma również klatka do specjalistycznego treningu bramkarzy.

Miasto przewiduje także wykonanie nowych nasadzeń zieleni wokół Centrum Sportu. Pojawić ma się duża ilość drzew krajobrazowych wzdłuż alejek, dróg dojazdowych oraz parkingów. Oprócz tego zaplanowano krzewy, których zadaniem będzie odizolowanie boisk od dróg.

Inwestycja, której koszt wyniesie około 36 milionów złotych nie zostanie zrealizowana dopóki nie powstanie nowy stadion. Ratusz planuje realizację rozbudowy na lata 2024-2025.

Najnowsze artykuły