Charytatywny bal „zarobił” dla potrzebujących 94.000 zł

W sobotę odbył się pierwszy Bal Prezydenta, Adwokata i Lekarza. Uczestnicy, których było ponad 400, kupując wejściówki-cegiełki i licytując uzbierali 94.000 zł dla Domu Matki i Dziecka oraz Frania Marcinkowskiego.

W tym roku po raz pierwszy połączono siły i wydarzenie wspólnie zorganizowali Prezydent Miasta Opola, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu oraz Prezes Rady Okręgowej Izby Lekarskiej w Opolu.

Bal upłynął na zabawie w rytm muzyki na “żywo”, ale nie mniej ważna dla wszystkich uczestników była zbiórka funduszy. Dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na funkcjonowanie Domu Matki i Dziecka w Opolu Grudzicach. Z kolei środki pozyskane z licytacji trafią na konto Frania Marcinkowskiego, 14-miesięcznego chłopca z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Organizatorzy poinformowali już, że w ciągu jednego wieczoru łączny dochód zebrany na cele charytatywne wyniósł 94.000 zł.

– 86.300 zł zostanie przekazanych na cel główny balu, czyli na rzecz domu Matki i Dziecka w Opolu, natomiast 7700 zł, zgodnie z protokołami licytacji, zostaną przekazane na rzecz Frania Marcinkowskiego – poinformowała Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prezydenta Opola.

Ta druga kwota została uzyskana w drodze licytacji, na którą trafiły m.in.: laleczki zrobione przez dzieci z domu dziecka, koszulki z autografem Łukasza Piszczka i zawodników Odry Opole, obraz autorstwa opolanki Anety Barglik, czy voucher na Festiwal Polskiej Piosenki.

Najnowsze artykuły