Chcesz zostać templariuszem? Nic prostszego!

Dziś o godzinie 17.30 w Studenckim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie organizacyjne połączone z rekrutacją do grupy rekonstrukcji historycznych Wiwern.

Jeśli jesteś miłośnikiem historii, odtwarzania jej i widowisk to propozycja dla ciebie. Możesz być uczniem, emerytem, biznesmenem albo innym pracownikiem. W grupie Wiwern każdy znajdzie dla siebie ciekawe zajęcie. Dołączyć może każdy. Najmłodsi członkowie grupy mają 14 lat, a górnej granicy wieku nie ma.

Grupa Rekonstrukcji Historycznych “Wiwern” działa w Opolu od kilku lat uczestniczy  w turniejach rycerskich i regularnie organizuje pokazowe widowiska, odtwarzające kulturę średniowiecznej Europy. Jej członkowie rekonstruują stroje, tradycyjne rzemiosło, zwyczaje, sztuki walki czy dawne tańce.

Do wyboru jest wiele możliwości, a wśród nich: łucznictwo, rzemiosło, walka w zbrojach, szermierka, taniec, muzyka dawna, kaligrafia, propagowanie historii, fotografia, praca naukowa, gry terenowe i wiele, wiele innych.

W 2020 roku grupę czeka sporo ciekawych zmian! Będzie miała trzy stałe siedziby w różnych miastach, w których odbywać się będą spotkania i warsztaty. Zaplanowano wyjazdy na turnieje rycerskie i organizację kolejnych własnych imprez. Będą też nowe odtwarzane epoki – nie tylko X i XIV wiek, ale także krucjaty, renesans i… Belle Époque!

Poza tym odbywać będą się wyprawy w góry, lasy i magiczne miejsca Dolnego Śląska połączone ze zwiedzaniem zamków i pałaców.

Grupa Wiwern ma w swoich zasobach duży zbiór uzbrojenia i strojów. Dzięki temu każdy, kto chce spróbować swoich sił, może się zgłosić bez niczego i użytkować rzeczy, które należą do fundacji.

Zainteresowani mogą dziś przyjść do SCK przy ul. Katowickiej lub dołączyć do grupy na profilu Facebook: https://www.facebook.com/groups/2412750568966922/

fot. Wiwern Opole

Najnowsze artykuły