Ciekawe plany Filharmonii Opolskiej na najbliższy weekend

Grzegorz Turnau symfonicznie, wystawa malarstwa i zajęcia dla najmłodszych: to wszystko przygotowali przedstawiciele Filharmonii Opolskiej. Dwa pierwsze wydarzenia na początek weekendu, kolejne w niedzielę.

W piątek zaplanowano spotkanie ze wspaniałym krakowskim wokalistą, kompozytorem i pianistą – Grzegorzem Turnauem, któremu niezmiennie towarzyszyć będą wyśmienici instrumentaliści. Obój Pędziałka, perkusja Konrada i bas Kubiszyna to nieodzowny koloryt muzyczny utworów, które tym razem wybrzmią w zupełnie nowych, orkiestrowych aranżacjach. Artystom na scenie towarzyszyć będzie bowiem Orkiestra Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna!

– Repertuar tego koncertu został starannie wybrany, a jego symfoniczna odsłona będzie miała w Opolu swoją premierę – Wieczór będzie podróżą przez wszystkie albumy artysty. Wykonane zostaną zarówno te utwory, których melodie wybrzmiewają nam głowie wraz z momentem wypowiedzenia na głos nazwiska „Turnau”, ale także takie, które (niesłusznie) pozostają na dalszych miejscach playlisty z piosenkami autora Brackiej – zachęca Michał Grocholski Kierownik działu Organizacji i Promocji dodając, iż początek koncertu zaplanowano na godz. 19.

60 minut wcześniej natomiast zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Krzysztof Tarnowskiego, absolwenta Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, który zajmuje się malarstwem, fotografią, ceramiką oraz szeroko rozumianą sztuką multimedialną. Wstęp wolny.

– W swoim malarstwie trzyma w ryzach silne emocje, niezwykle sugestywnie operując kolorem i wykorzystując przedstawienia o uproszczonej, lecz pełnej znaczeń formie. W sposób nie zawsze oczywisty, często balansując na krawędzi krzyku, zwraca uwagę na niedoskonałości ludzkiej natury – wyjaśnia Grocholski.

Na niedzielny poranek z kolei Filharmonia zaprasza najmłodszych zajęcia muzyczne w ramach cyklu “Power of Melody”. Są to warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci i ich rodziców, a podczas zajęć najmłodsi mają okazję zetknąć się z magicznym światem dźwięków i muzyki, do tego poznają, a czasami także tworzą samodzielnie różne instrumenty. Całość odbywa się w lekkiej i swobodnej atmosferze.

Warto pamiętać, iż obowiązuje podział na dwie grupy: godz. 10 – dzieci do 2 lat, godz. 11.30 – dzieci od 3 do 7 lat. Bilet wstępu kosztuje 20 zł i jest obowiązkowy dla dziecka jak i opiekuna.

– Program zajęć opiera się na założeniu, iż wszystkie dzieci są uzdolnione muzycznie. Poprzez realne doświadczenia muzykowania, a nie tylko wiedzę o muzyce, program wprowadza dzieci w świat tworzenia muzyki, a nie tylko biernego percypowania go. Kluczowy dla założeń programu jest fakt, iż małe dzieci uczą się najskuteczniej, naśladując swoje najpotężniejsze autorytety, jakimi są rodzice czy opiekunowie – tłumaczy Grocholski.

Najnowsze artykuły