Ciepło Świąt – konkurs plastyczny dla dzieci

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki oraz Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA, zapraszają do udziału w konkursie plastycznym dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Czym dla dzieci jest Ciepło Świąt? Z czym najmłodsi kojarzą Boże Narodzenie i jego atmosferę? Z szopką, świątecznym drzewkiem, bombką, aniołem, a może Św. Mikołajem i reniferem? O tym właśnie traktuje konkurs, w którym wszystkie pomysły i skojarzenia, można własnoręcznie stworzyć.

Uczestnicy w poprzednich sześciu edycjach nie raz udowodnili, że mają wspaniałe pomysły i niezwykle twórczą wyobraźnię. Prezentowali baranki wielkanocne stworzone z leśnego mchu, maski karnawałowe z kory drzewa, anioły z gipsu, choinki z piór, szopki bożonarodzeniowe z makaronu, czy wreszcie Mikołaja wykonanego z papieru w formie origami.

Każdy z dotychczasowych konkursów organizowanych w naszym Teatrze Lalki cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Jak zawsze, wszystkie prace zgłoszone na konkurs będą ozdabiały teatralne foyer, zamieniając je w niezwykłą galerię dziecięcych dzieł. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone: na zwycięzców czekać będą nagrody przygotowane przez Teatr, a także nagrody-niespodzianki ufundowane przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny SA.

Prace pn. “Ciepło Świąt” mogą być wykonane wg wszelkich pomysłów, inspiracji i możliwości twórczych (z wyjątkiem rysunków). Mogą być indywidualne lub zbiorowe (maksymalnie trzy osoby w grupie). Prace konkursowe przyjmowane są do 30 listopada. Wystawa będzie dostępna dla wszystkich chętnych w Teatrze od 6 grudnia do 31 stycznia 2020 roku.

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia i metryczka dostępne są na stronie OTLiA:
http://www.teatrlalki.opole.pl

 

Najnowsze artykuły