Co będzie w Centrum Aktywizacji Społecznej?

Wkrótce oddany do użytku zostanie nowy budynek przy ul. Krakowskiej 32. Znajdzie się w nim Centrum Aktywizacji Społecznej.

Otoczenie, gdzie powstał budynek mocno zmieniło swoje oblicze. W 2018 roku zrewitalizowano główny deptak miasta – ul. Krakowską, a drugim etapem zmian była budowa CAS. Powstał on w miejscu zburzonego budynku, w którym przez wiele lat mieścił się sklep kolonialny, a obok sklep z zabawkami “Jacek i Agatka” i później cukiernia.

We wnętrzu budynku CAS na czterech kondygnacjach znalazły się liczne przestronne pomieszczenia oraz podziemny parking. W środku znajdzie się m.in.: kawiarnia czy mieszkania chronione dla osób opuszczających domy dziecka, w których będą one mogły w łatwiejszy sposób wkroczyć w dorosłe życie i usamodzielnić się. W bryłę budynku został wkomponowany tunel, który łączy ulicę Krakowską z deptakiem wiodącym nad Młynówkę.

Nowy wygląd zyskało też podwórko. Zostało ono uporządkowywane. Mieszkańcy zyskali miejsce do spotkań z ławkami. Będą też mogli ćwiczyć na siłowni zewnętrznej, a dla dzieci przygotowano plac zabaw. Zamiast standardowych śmietników zamontowano natomiast funkcjonalne podziemne pojemniki.

Przeprowadzono również przetargi na lokale znajdujące się wewnątrz. Znajdą się w nich dobrze znane opolanom instytucje. Będą to: Stowarzyszenie “Kulturalne Opole” (poprowadzi ono także kawiarnię znajdującą się na parterze), Fundacja “Opolskie Dziouchy”, Towarzystwo Przyjaciół Opola, Fundacja Psychoedukacji i Psychoterapii “Intra” i Opolskie Stowarzyszenie Jazzowe.

W budynku przy ul. Krakowskiej 32 znajdzie się również Centrum “Senior w Opolu”, które mieści się obecnie przy ul. Nysy Łużyckiej. Można więc być pewnym, że w nowym budynku wiele będzie się działo i będzie on tętnił życiem.

 

 

Najnowsze artykuły