Co dalej z bursą przy Struga? Inwestor ma ambitne plany

Budynek od miasta, za kwotę ponad 7 mln złotych, na początku 2023 roku kupił prywatny inwestor. Teraz pojawiły się pierwsze szczegóły planów na dawną bursę i akademik.

Wiadomo już, że kompleks, który powstanie w bliskim sąsiedztwie Odry będzie nazywał się STRUGA_HUB. I po remoncie stanie się obiektem typu mix-use wzorowanym na podobnych tego typu miejscach w Eindhoven, Amsterdamie, Berlinie czy Warszawie. Co uczyni go pierwszym tego typu na Opolszczyźnie:

Budynek ma stać się nowym, modnym i kreatywnym miejscem na mapie Opola. Celem adaptacji jest stworzenie nowoczesnego centrum kulturalnego miasta łączącego w sobie funkcje rozrywkowe, gastronomiczne, usługowe, rekreacyjne, biznesowe i noclegowe. Wybór odpowiednich najemców dla poszczególnych przestrzeni będzie równie ważny jak sam projekt architektoniczny tego miejsca; które na co dzień, niezależnie od pory, przyciągać ma mieszkańców miasta, turystów i gwiazdy muzyki, stand-upu czy sztuk audiowizualnych stając się adresem ściągającym do Opola ludzi ciekawych miejsc o niestandardowym formacie – wylicza Dawid Hajok z AKLM Lemoniada odpowiedzialny za komunikację medialną projektu.

Inwestor, czyli STRUGA Sp. z o.o. podkreśla, że jego ambicją jest, aby STRUGA_HUB w nowoczesny sposób wpisał się w muzyczne i kulturalne tradycje Opola, w nowej, globalnej i atrakcyjnej dla różnych grup wiekowych formie. Jednocześnie ma on ambitne plany by aktywizować tę część miasta przy wykorzystaniu już istniejących walorów: bulwarów na  Odrą, dworca PKP i centrum przesiadkowego Opole Główne oraz Wyspy Bolko.

Trwające obecnie zaawansowane prace projektowe, za które odpowiedzialna jest wrocławska pracownia architektoniczna Q2 Studio, skupione są na kompleksowej adaptacji rozpoznawalnego w Opolu obiektu, prowadząc do powstania zróżnicowanej i ciekawej kompozycji miejsc służących rozrywce, pracy i rekreacji – podkreśla Dawid Hajok.

Więcej szczegółów planowanej inwestycji mamy poznać po wakacjach.

Najnowsze artykuły