Co spakować na wakacje z dzieckiem? Lista przydatnych rzeczy na rodzinny wyjazd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rodzinne wakacje to wspaniały czas, ale trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Pakowanie walizek jest bardzo ważnym elementem tego procesu. Dowiedz się, jak spakować kosmetyczkę i apteczkę, aby mieć pewność, że niczego Wam nie zabraknie w każdych okolicznościach, nawet tych nieprzewidywalnych.

Higiena osobista — czyli to, co najważniejsze

W szale pakowania czasem zapominamy o najbardziej podstawowych rzeczach. I chociaż szczoteczki do zębów można kupić wszędzie, to jednak wybierając się na wakacje z dziećmi warto mieć na uwadze, że maluchy często są przywiązane do swoich konkretnych przyborów higienicznych oraz konkretnego smaku pasty. Takich kosmetyków możemy nie zakupić na wyjeździe, dlatego jako pierwsze powinny trafić do kosmetyczki.

Kolejnym ważnym kosmetykiem jest balsam dla dzieci: pomaga ukoić podrażnioną wodą, słońcem i piaskiem skórę i to całej rodziny. Duże opakowanie balsamu dla dzieci z powodzeniem może być wykorzystywane przez wszystkich członków rodziny i minimalizuje ilość kosmetyków do zabrania.

Kolejnym istotnym kosmetykiem jest płyn do higieny intymnej dla dzieci, który przyda się zwłaszcza, jeśli mamy zamiar korzystać z basenów. Płyn pomaga prawidłowo zadbać o florę bakteryjną okolic intymnych dzieci.

Ochrona przed słońcem

To bardzo ważny punkt. Promieniowanie UV jest niebezpieczne dla zdrowia: przebywanie na słońcu bez ochrony może powodować poparzenia słoneczne i jest najczęstszą przyczyną raka skóry (czerniaka). Jedynym skutecznym sposobem profilaktyki jest stosowanie odpowiedniej ochrony. Zalicza się do niej noszenie czapek i okryć głowy, wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych (także przez dzieci!) oraz balsamów z filtrami UV. Obecnie dermatologowie zalecają stosowanie filtrów 50 SPF w przypadku najmłodszych dzieci, ale skorzystają na tym z pewnością i dorośli.

Dla dzieci do 2. roku życia zaleca się stosowanie tzw. filtrów mineralnych, które bielą skórę i w ten sposób chronią ją przed działaniem promieni UV. Po tym czasie można zacząć stosować wysokiej jakości filtry chemiczne, ale sprawdzając, od jakiego wieku producent deklaruje bezpieczeństwo stosowania.

Pakując walizki na wyjazd rodzinny pamiętajmy także o koszulkach antyUV dla najmłodszych dzieci.

Pierwsza pomoc przy przykrych dolegliwościach

Wybierając się na urlop z pewnością nie chcemy myśleć o tym, aby coś miało zakłócić jego przebieg. Jednak przezorny zawsze ubezpieczony! Dlatego do podróżnej apteczki należy spakować wszystkie podstawowe produkty, takie jak plastry wodoodporne, płyn do odkażania skaleczeń, gaziki odkażające i bandaż elastyczny.

Oprócz tego warto uzupełnić apteczkę o saszetki lub tabletki z elektrolitami do rozpuszczania w wodzie oraz chłodzący żel łagodzący podrażnienia słoneczne. Dodatkowo nie powinno w niej zabraknąć leków antyhistaminowych i środków przeciwbólowych, dostosowanych do wieku wszystkich członków rodziny.

Warto do apteczki spakować także preparaty na biegunkę, również dla dorosłych i dzieci. Jeśli w podróż wybieramy się samochodem lub autokarem, nie zapomnijmy spakować środków na chorobę lokomocyjną. Pediatra dziecka podpowie, który preparat będzie najlepszy dla najmłodszego podróżnika.

W apteczce dobrze także umieścić zestaw do usuwania kleszczy, jeśli wybieramy się w okolice lasów i nad jeziora oraz termometr.

Podsumowując, pakując się na wakacje warto uwzględnić potrzeby wszystkich członków rodziny i przewidzieć, jakie sytuacje mogą mieć miejsce. Zawsze powinniśmy zabierać ze sobą zapas leków przyjmowanych na stałe, ponieważ wiele z nich może być niedostępnych w innych krajach.

Najnowsze artykuły