Coraz bliżej do premiery “Szadzi”

Kręcony na ulicach Opola serial „Szadź” wiosną będzie można oglądać na platformie VOD player.pl. Za nami prezentacja wiosennej ramówki stacji TVN. Na szklany ekran produkcja trafi najprawdopodobniej jesienią 2020 roku.

„Szadź” to siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar psychopatycznego seryjnego zabójcy. Na miejscu pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (w tej roli Aleksandra Popławska). Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. Czy zdoła dotrzeć do mordercy zanim ten wybierze kolejną ofiarę?

W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (w tej roli Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem.

Zdjęcia do serialu kręcone były w naszym mieście oraz w Warszawie. Scenariusz oparty na motywach powieści „Szadź” autorstwa Igora Brejdyganta.

– Uczciwie muszę przyznać, że pisząc „Szadź” akcję umieściłem w Skarżysku Kamiennej, ale gdy zapadła decyzja o serialu i okazało się, że bohaterowie trafią do Opola, to bardzo się ucieszyłem. Byłem kilka razy i zapamiętałem je jako bardzo ładne, dlatego się cieszę – mówił pisarz.

W obsadzie serialu znaleźli się również: Bartosz Gelner, Cezary Łukasiewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno oraz Mirosław Zbrojewicz. Producentem jest Tomasz Blachnicki, producentem wykonawczym Michał Kwieciński i Akson Studio, reżyserem Sławomir Fabicki, autorem scenariusza Paulina Murawska we współpracy z Igorem Brejdygantem i Michałem Godzicem.

Autorem zdjęć jest Mikołaj Łebkowski. Scenografię przygotowała Marcelina Początek-Kunikowska, o kostiumy zadbali: Paweł Grabarczyk oraz Wanda Kowalska.  Kierownikiem produkcji jest Magdalena Badura.

Najnowsze artykuły