Coraz więcej miejsc do zabawy dla dzieci

Nowy plac zabaw został oddany do użytku w sąsiedztwie bloków mieszkalnych przy ul. Spychalskiego i Łąkowej. Znajdzie się w nim pięć stref aktywności.

Plac został wykonany w ramach środków przekazanych przez Radę Dzielnicy Nadodrze. Dzieci już mogą się bawić, ponieważ niedawno zakończono pierwszy etap prac. Polegał on na wykonaniu strefy siłowni plenerowych i trampolin oraz samego placu zabaw. To jednak nie koniec. W tym dziecięcym kompleksie powstanie jeszcze coś dla młodzieży, ale też i dorosłych. Miejsce do ćwiczeń street workout i parkour oraz strefy lin i relaksu.

Nowe place zabaw to efekt dłuższej i kompleksowej strategii Opola. W minionym roku powstały cztery nowe place zabaw: przy ul. 1 Maja 92-98, na pl. Kazimierza, przy ul. Prószkowskiej i na ul. Wojska Polskiego.

W tym roku oddane do użytku będą też dwa kolejne miejsca przeznaczone do zabawy, relaksu i wypoczynku. Już prawie gotowy jest ten, który znajdzie się na skwerze koło przychodni na ul. Waryńskiego. Drugi będzie na osiedlu Dambonia.

Na zdjęciu plac zabaw w sąsiedztwie bloków przy ul. Spychalskiego i Łąkowej.

 

 

 

 

 

Najnowsze artykuły