Cugowski zaśpiewał na rzecz Domu Nadziei

W Opolu odbył się koncert Krzysztofa Cugowskiego, a dochód zostanie przekazany na stworzenie Domu Nadziei dla bezdomnych. Ci ostatni także zasiedli na widowni, a widzowie szczelnie wypełnili aulę seminaryjną przy ul. Drzymały.

Cugowski wystąpił w naszym mieście w ramach koncertu jubileuszowo-akustycznego i świątecznego wraz z Zespołem Mistrzów, który towarzyszy mu od dwóch lat. W jego składzie znajdują się gitarzysta Jacek Królik, perkusista Cezary Konrad, basista Robert Kubiszyn oraz klawiszowiec Tomasz Kałwak. Artysta występ zaczął od wykonania utworu „Znowu w życiu mu nie wyszło”, a zebrani od pierwszej do ostatniej piosenki mieli swoją muzyczną ucztę.

Opolski koncert był  częścią trasy „50 lat na 100%”. To swoiste podsumowanie 50 lat na scenie Krzysztofa Cugowskiego. W Opolu były lider Budki Suflera zaśpiewał swoje największe przeboje. Oprócz niego na scenie pojawiła się znana w Opolu wokalistka Natalia Gosztyła, którą wspierał gitarzysta Paweł Kaliciński. Przed koncertem odbyła się też licytacja.

To wyjątkowe muzyczne wydarzenie miało bowiem swój szczytny cel. Jest nim wsparcie powstania Domu Nadziei dla ubogich i bezdomnych. Jego założenie zapowiedzieli bp Andrzej Czaja oraz siostra Aldona Skrzypiec, jałmużnik biskupa opolskiego. Działania te wsparł prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Póki co działania na rzecz bezdomnych i ubogich będą się koncentrowały w pomieszczeniach Muzeum Diecezjalnego i Domu Księży Emerytów przy ulicy Kominka. Zaadaptowana zostanie tam przestrzeń w suterenie budynku, w sumie około 100 metrów kwadratowych. Docelowo Dom Nadziei ma jednak powstać w innym miejscu.

Dzięki koncertowi zebrano 40.500 złotych! Na kwotę złożyły się: dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek, licytacji pamiątek sportowych i zbiórki datków do puszek wolontariuszy.

https://www.facebook.com/czasnaOpole/videos/2679266198834465/

Najnowsze artykuły