„Miasto jest nasze”. Zapowiada się bardzo ciekawy koncert w Amfiteatrze

Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zapraszają na koncert „Miasto jest nasze/SMOLIK i Goście”, który odbędzie się w sobotę 21 maja w Amfiteatrze.

Znane piosenki, w których miasto gra główną rolę, w zupełnie nowych aranżacjach przygotowanych przez Andrzeja Smolika wykonają topowi artyści polskiej sceny alternatywnej: Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Piotr Rogucki, Mery Spolsky, Julia Marcel, Baasch, Kev Fox.

Towarzyszyć im będzie zespół w składzie: Aleksander Orłowski, Krzysztof Pożarowski, Michał Gołąbek oraz sekcja dęta pod kierownictwem Łukasza Korybalskiego. W sferze wizualnej koncerty dopełni scenografia i wizualizacje stworzone przez Tomasza Kuczmę – artystę wizualnego, autora okładek albumów muzycznych.

– Koncert jest w całości inspirowany tematem miasta. Będzie miał eklektyczny kształt i brzmienie. Czasem współcześnie miejskie, a czasem intymnie akustyczne. Chcemy oddać złożoność i różnorodność jaką jest tkanka miejska – tłumaczy Andrzej Smolik. – Ciężkie bity będą się mieszać z miękkim brzmieniem big bandu. Brzmienia akustyczne z ambientową elektroniką i rockandrollowymi gitarami. Syntetyczne bębny z klasycznym rockowym zestawem. Stare klasyczne piosenki z tymi współczesnymi. Mamy na pokładzie bardzo różnych artystów. Chcemy by w ramach jednego projektu wyraźnie było czuć ich ducha odrębność i osobowość.”

Głównym motywem koncertu jest nie tylko obecność muzyki w przestrzeni miejskiej, jej społeczno-kulturowy charakter. Muzyka i miasto niezmiennie się przenikające, nadają rytm ważnym dla nas chwilom, budują wspomnienia, poczucie przynależności, ale również niejednokrotnie osamotnienia. Miasto w muzyce traktowane jako przestrzeń, która wzmacnia, buduje, ale również stwarza trudności, niezmiennie inspiruje twórców.

Bilety w cenie 40zł, do nabycia w kasach NCPP oraz online na stronie bilety.ncpp.opole.pl