Cztery zwycięstwa i dwie porażki w klasie B

Po dwa rozegrane mecze na koncie mają już wszystkie nasze zespoły rywalizujące w klasie B. Tym razem najefektowniej wypadły te z Grudzic i Chmielowic, niemniej zwycięstwa zanotowały także Grom Świerkle i Wiking.

Pierwsza z wymienionych drużyn rozbiła LZS Luboszyce 5-1, a do zwycięstwa poprowadził ją Oleg Burlea, który zanotował hat tricka. Po jednym golu dodali z kolei Waldemar Barcikowski i Arif Burzyk.

Team z zachodniej części Opola natomiast w derbach miasta ograł u siebie rezerwy Groszmalu 5-2. Łatwo jednak triumfatorzy nie mieli, bo na półmetku drugiej odsłony był remis. Do tego momentu dla miejscowych bramki zdobywali Tomasz Brysch i Adrian Rembas, a na to odpowiadali Kamil Kuczyński i Krzysztof Łański. Druga część drugiej połowy należała już do gospodarzy, którzy szybko „odskoczyli” rywalom za sprawą Denisa Latuska i Patryka Szatana, a rezultat w doliczonym czasie gry ustalił Michał Złotowski.

Pierwsze zwycięstwo zanotowali także piłkarze ze Świerkli. Grom wygrał w Turawie 1-0 po „złotym golu” Patryk Fajera w końcówce spotkania.

Nadspodziewanie wysokiej porażki doznali za to przedstawiciele Piasta. Tym bardziej, że w Wawelnie do 66 minuty utrzymywali remis 3-3 m. in. dzięki trafieniom Artura Ruty, Jana Dziubałtowskiego i Michała Znajdy. Wówczas to jednak piłkarze Gazownika wrzucili „wyższy bieg” i zdobyli jeszcze cztery bramki triumfując 7-3!

Wszystkie te zespoły rywalizują w grupie V. W strefie VII natomiast gra Wiking, który drugi raz z rzędu wygrał na wyjeździe 1-0. Tym razem zespół ten wygrał w Chrząszczycach z Chrząszczycem. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 57 minucie Michał Stasiak.