Czy to ostatni miesiąc nauki zdalnej? Minister edukacji zabrał głos

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przyznał, że ma nadzieję, iż luty będzie ostatnim miesiącem nauki zdalnej „na długo”. Dodał również, że ma cichą nadzieję na szybszy powrót do szkół, niż było to przewidywane. 

Do nauki stacjonarnej wracamy najpóźniej 28 lutego, ale mam cichą nadzieję, że szybciej – powiedział Czarnek. – W takich województwach jak wielkopolskie, małopolskie czy świętokrzyskie dzieci miały ferie do końca stycznia i teraz są cztery tygodnie na nauce zdalnej. To nie jest dobre – dodał.

Minister wspomniał również o raporcie Najwyższej Izby Kontroli, która wzięła pod lupę funkcjonowanie szkół w trakcie pandemii. Wśród skutków zdalnego nauczania spowodowanego przez COVID-19 doszło do obniżenia jakości kształcenia, pogłębienia nierówności edukacyjnych oraz pogorszyła się kondycja psychiczna i fizyczna uczniów.

Bardzo ciężko uczy się dzieci przez kamerkę. Jestem przekonany, że w tych warunkach w jakich to funkcjonowało i funkcjonuje nauczyciele stają na wysokości zadania. Zdarzały się sporadyczne usterki czy uchybienia, ale to po prostu trzeba pilnować, by nie powtarzały się w przyszłości – skwitował.