Debata społeczna Fundacji L’Arche z udziałem Anny Dymnej już jutro (7.02) w Opolu

Debata społeczna pt. Miejsce osób z niepełnosprawnością intelektualną w społeczności lokalnej” rozpocznie się jutro w sali im. Karola Musioła w opolskim ratuszu o godz.11.00. Gościem specjalnym panelu dyskusyjnego będzie aktorka Anna Dymna, założycielka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko” z Krakowa.                                            

Celem debaty organizowanej przez Fundację L’Arche Opole zajmującej się pomocą dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną jest dyskusja nad nowymi modelami pomocy oraz długofalowego wsparcia osób z taką niepełnosprawnością w naszym mieście.

W debacie udział weźmie prof. Robert Śmigiel – pediatra i genetyk, Przewodniczący Zarządu Krajowego Fundacji L’Arche w latach 2012-2020, który przybliży temat jak należy definiować i rozumieć temat niepełnosprawności intelektualnej? Z kolei Michał Guć – Wiceprezydent Gdyni opowie o tym, jakiego wsparcia udziela takim osobom gdyński samorząd. Profesor Edward Nycz Dyrektor Instytutu Nauk Pedagogicznych z Katedry Metodologii Badań Społecznych i Myśli Pedagogicznej Uniwersytetu Opolskiego z kolei omówi potrzeby mieszkaniowe osób z niepełnosprawnością intelektualną w Opolu i powiecie opolskim.

Debata odbędzie się w ramach projektu “Architekci zmiany. Działania na rzecz włączania społecznego osób z niepełnosprawnością intelektualną”. Wydarzeniem towarzyszącym debacie będzie spektakl Teatru Radwanek, w którym występują dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Przedstawienie pt. „Jesteśmy z jednego ogródka” rozpocznie się o godz. 14.00 na małej scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Opole jest partnerem projektu.

 

Najnowsze artykuły