Debiut Stowarzyszenia Tak Dla Opolskiego

Samorządowcy z całego kraju protestowali przed Sejmem w związku z zapowiadanymi w Polskim Ładzie zmianami podatkowymi. Nie zabrakło tam także przedstawicieli Stowarzyszenia Tak Dla Opolskiego dla których był to swoistego rodzaju publiczny debiut.

W stolicy dyskutowano najpierw w Teatrze Roma, a potem wszyscy zainteresowani przeszli pod Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Na koniec podpisano Deklarację Samorządowców, a wśród sygnatariuszy byli m. in. prezydenci Warszawy, Wrocławia i Gdańska (odpowiednio Rafał Trzaskowski, Jacek Sutryk, Aleksandra Dulkiewicz) czy też włodarze Opola i Kędzierzyna Koźla czyli Arkadiusz   Wiśniewski i Sabina Nowosielska.

– Byliśmy wśród grupy ponad 1000 samorządowców z całej Polski. To mocny początek naszej działalności – cieszy się Arkadiusz Wiśniewski pomysłodawca i jednocześnie szef Stowarzyszenia, które ma działać prospołeczne i proobywatelsko zrzeszając osoby związane z organizacjami pożytku publicznego, organizacjami działającymi na niwie lokalnej, a także samorządowców.

Jak mówią jego członkowie o samych sobie walczą oni „o więcej samorządu w samorządzie (a mniej polityki), zatrzymanie centralizacji państwa i powrót do dobrej praktyki rozwiązywania problemów tam, gdzie powstają, a nie na szczeblu krajowym. O szybszy rozwój naszego regionu i o to, aby zatrzymać wciąż silną migrację. Opolskie ma wielki potencjał, my chcemy go wykorzystać!”

Do walki o te cele zapraszają wszystkich tych, dla których województwo opolskie to „coś więcej niż tylko miejsce na mapie”. Chętni do współpracy mogą zgłaszać się do kontaktu: tak.dla.opolskiego@gmail.com