Derby dla Piasta i Groszmalu II, Wiking wciąż triumfuje

Za nami już siódma seria gier w klasie B piłkarzy nożnych, gdzie występuje sześć ekip z Opola. Po niej warto odnotować parę ciekawostek, albowiem mieliśmy aż dwa mecze derbowe, pierwszej porażki doznał LZS Grudzice, za to wciąż bezbłędny jest Wiking.

Zacznijmy zatem od pojedynków między opolskimi klubami. W jednym z nich debiutujący w oficjalnych rozgrywkach Piast ograł SKS Chmielowice aż 7-1. Wynik może być jednak nieco mylący, albowiem na kwadrans przed końcem triumfatorzy prowadzili „tylko” 3-1. Wówczas to jednak na dobre rozwiązał się „worek z bramkami”. Gospodarzy do wygranej poprowadziło trio: Dawid Słowik, Piotr Fechner i Jakub Syldorf. Pierwszy zanotował hat tricka, dwaj pozostali po dwa gole. Honorowe trafienie dla gości zapisał Tomasz Brysch.

Zwraca także uwagę pierwsza porażka ekipy z Grudzic, która przegrała z rezerwami Groszmalu 1-3. Da zwycięzców dwa gole zdobył Karol Matejka, a jedną Damian Pluciński. Do ich siatki piłkę posłał z kolei Volodymyr Pukhlich.

Nie popisał się także team ze Świerkli, albowiem Grom został rozbity na wyjeździe przez LZS Kup 1-7. Jedyną bramkę dla przyjezdnych zdobył Marcin Król.

Tak czy inaczej po siedmiu seriach gier spośród naszych pięciu ekip najwyżej w grupie V wciąż jest team z Grudzic. Podopieczni Bartosza Winiarza mają na koncie 16 punktów i legitymują się bilansem 28-8. Na piątą lokatę przesunął się Piast (12 „oczek, gole 32-16), z kolei na siódmą spadł zespół z Chmielowic (12 pkt, 25-24), a tuż za nim są rezerwy Groszmalu (11 pkt, 14-14). Grom wciąż na 10 pozycji (3 pkt, 7-32).

Za to w strefie VII prowadzi Wiking i to z kompletem punktów na koncie (21), do tego przy świetnym bilansie goli 27-5. Tym razem zespół ten ograł w Dobrej miejscowy Kosmos 3-1, a do takiego wyniku przyczyniły się trafienia Andrzeja Chaby, Michała Stasiaka i Patryka Klusika.