Dietmar Brehmer nowym trenerem Odry Opole

Aktualny do końca tego roku asystent trenera Pogoni Szczecin będzie pełnił obowiązki szkoleniowca naszego pierwszoligowca od 1 stycznia. Brehmer jako piłkarz przez jeden sezon występował w Odrze Opole.

Od 29 maja 2018 roku Brehmer jest asystentem Kosty Runjaicia w Pogoni Szczecin, która w tym sezonie jest objawieniem ekstraklasy. Do swojego CV może dopisać także pracę z takimi trenerami jak Michał Probierz, Jan Urban, Jurij Szatałow i Orest Lenczyk.

Stawiamy sobie ambitny cel, jakim jest utrzymanie w I lidze – rozpoczął konferencję prasową nowy prezes Odry, Tomasz Lisiński. – Szukaliśmy osoby, która pomoże nam budować klub. Chcieliśmy zatrudnić osobę, która wkomponuje się w mechanizm, który już długo funkcjonuje, takie nasze opolskie DNA. A Dietmar Brehmer je ma, bo poznał nasz klub kiedyś od środka jako zawodnik. Teraz jako trener ma nam pomóc utrzymać się w I lidze i wierzę, że sobie poradzi – dodał.

Na stanowisku zastąpi Piotra Plewnię, który przejął zespół po zwolnieniu Mariusza Rumaka.

Dotychczasowy asystent Pogoni związał się z zespołem z Oleskiej do końca sezonu 2020/21. Dla Brehmera nie będzie to jednak debiut w roli pierwszego szkoleniowca, pracował już w tej roli Rozwoju Katowice (2013-15 r.) i ROW-ie Rybnik (2015-17 r.).

Ciężkie czasy za nami, ale i przed nami – mówił na konferencji wracający do roli asystenta Piotr Plewnia. – Teraz jesteśmy panami swojego losu. W ostatnich meczach zrobiliśmy bardzo dobry podkład pod to, żeby być w lepszej sytuacji w walce o ligowe utrzymanie – skwitował.

Brehmer zawodową karierę rozpoczął 16 lat temu, gdy jeszcze jako junior został wcielony do pierwszego składu Górnika Zabrza. Szlify piłkarskie zbierał do 2007 roku. Wtedy postanowił odwiesić piłkarskie buty na kołek, obejmując posadę trenera rezerw Polonii Bytom.

Nowy szkoleniowiec Odry to także były zawodnik zespołu z Oleskiej 51. W sezonie 1997/98 trafił do Opola z Bytomia. Odrze nie udało się wtedy utrzymać na zapleczu ekstraklasy. Teraz ma być inaczej.

– W końcówce rundy Piotrkowi udało się zrobić kawał dobrej roboty. Jest ogromny przeskok w jakości gry zespołu – zwrócił uwagę Brehmer. – Znam niektórych chłopaków. Współpracowałem z Janusem, czy Kamińskim. Znam Piecha, który wielokrotnie grał w przeciwnych zespołach. Odrę uważam za naprawdę bardzo dobry zespół z dużym potencjałem – dodał nowy szkoleniowiec.

Po 20 meczach sezonu 2019/20, Odra z dorobkiem 20 punktów jest 16. w ligowej tabeli i na wiosnę czeka ją ciężka walka o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Opolanie rozpoczną okres przygotowawczy 7 stycznia. Debiut nowego trenera w meczu o punkty będzie miał miejsce 29 lutego w Olsztynie ze Stomilem. Kolejne spotkanie przy Oleskiej zostanie rozegrane 7 marca, a rywalem będzie GKS Bełchatów.

 

 

Najnowsze artykuły