Długi marsz dla Wojtka. I ty możesz dołączyć

Damian Łazarski od 3 lat organizuje akcje charytatywne. By zebrać fundusze na leczenie Kubusia Zajączkowskiego z Poborszowa przejechał z Niemiec do Polski 600 km. Dla Paulinki Szargut z Opola przejechał na rowerze z Krapkowic do Medjugorie 1100 km i tym razem darczyńcy nie zawiedli. Rok temu ruszył na pomoc Martynie, przejechał dla niej w 22 godziny 500 km bez snu na rowerze z Krapkowic do Gdańska. Tym razem postanowił pomóc Wojtkowi z Opola. W ciągu 36 godzin zamierza przejść 150 kilometrów.

Startuje w nocy 13 maja o godzinie 01.00 z miejscowości Moosburg an der Isar w Niemczech, przez Monachium, do Mittenwald, gdzie weźmie udział  Mega marsch -u 2023, którego uczestnicy mają do przejścia 100 km w 24h.

Wojtek Feliks, ośmiolatek z Opola, jest rezolutnym chłopcem, z powodu nieproporcjonalnej budowy ciała, bardzo niskiego wzrostu ma duże problemy z pokonywaniem nawet niezbyt długich dystansów. Badania wykazały, że stan jego nóżek się pogarsza i aby nie dopuścić do zniszczenia stawów konieczna jest szybka operacja. Inaczej chłopiec może skończyć na  wózku inwalidzkim. Zabiegu w  Paley European Institute w Warszawie podjął się dr David Feldman, jej termin wyznaczono na sierpień tego roku. Dzięki temu uda się uniknąć wielomiesięcznej kolejki na zabieg  na koszt NFZ, bo Wojtek potrzebuje operacji jak najszybciej.  ‘’

Do tego czasu rodzina Wojtka musi zebrać pół miliona złotych.

Bliższe informacje jak wspomóc operację Wojtka znajdziecie na https://www.siepomaga.pl/wojciech-feliks

 

Najnowsze artykuły