Długi weekend na opolskich drogach. Nie obeszło się bez ofiar śmiertelnych

Opolska policja podsumowała coroczną „Akcję Znicz”, organizowaną przy okazji dnia Wszystkich Świętych. W województwie nie obeszło się bez tragicznych zdarzeń.

– Do tej pory odnotowaliśmy 3 wypadki, w których zginęły 3 osoby, a 1 została ranna – mówi asp. sztab. Piotr Chwastowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło 30 października około godz. 23:00 na obwodnicy Bierzowa, gdzie dwóch mężczyzn jadących motocyklem uderzyło w bariery energochłonne. Obaj zginęli. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że przyczyną zdarzenia był nadmierna prędkość.

Funkcjonariusze przeprowadzili też prawie 2,5 tys. kontroli stanu trzeźwości kierowców. 28 z nich zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie”. Policjanci zatrzymali też 6 praw jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym.

Głównym zadaniem mundurowych było zapewnienie płynnego i bezpiecznego przejazdu na głównych ciągach komunikacyjnych i przy cmentarzach.

W całym kraju 1 listopada nie odnotowano ani jednego wypadku śmiertelnego. Jak poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji, inspektor Mariusz Ciarka, w tym roku było bezpieczniej, niż w latach ubiegłych. Od piątku (29.10) do poniedziałku (2.11) doszło łącznie do 288 wypadków drogowych, w których zginęło 18 osób, a 345 zostało rannych. Zatrzymano 1360 nietrzeźwych kierowców, 502 zatrzymano prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Akcja Znicz zakończy się dzisiejszej (2.11) nocy.

Fot. Opolska policja