Do Budżetu Obywatelskiego złożono 111 projektów

O północy zakończyło się składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego Opola 2021. Do Centrum Dialogu Obywatelskiego złożono 111 projektów, w tym 75 dzielnicowych oraz 36 ogólnomiejskich.

Najpopularniejszym tematem złożonych projektów były drogi, chodniki, bądź ścieżki rowerowe. Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszyły się projekty dot. sportu (wliczając w to architekturę sportową) oraz terenów rekreacyjnych, takich jak chociażby place zabaw.

Mieszkańcy składali także projekty dotyczące edukacji i kultury, oświetlenia i bezpieczeństwa, terenów zielonych, ochrony zdrowia i działa na rzecz seniorów oraz niepełnosprawnych.

Część projektów, które zostały złożone przed północą, zbierają jeszcze wymagane 20 głosów poparcia. Zagłosować na nie można na platformie www.bo.opole.pl.

Kolejnym etapem jest ocena projektów, która potrwa do 16 września. Następnie pomiędzy 17, a 25 dniem tego samego miesiąca od oceny będzie można się odwołać. Od 3 do 8 października nastąpi publikacja listy projektów, natomiast od 13 października rozpocznie się głosowanie. Potrwa do 27 października.

Przypomnijmy, że pula środków w VII edycji Budżetu Obywatelskiego Opola wynosi niemal sześć milionów złotych (milion na projekty ogólnomiejskie oraz prawie pięć milionów na projekty dzielnicowe).

Najnowsze artykuły