Doda przekazała Muzeum Polskiej Piosenki swoje stroje
Na dwa lata swoje estradowe stroje wypożyczyła Muzeum Polskiej Piosenki Dorota Rabczewska. Można je już podziwiać na wystawie stałej.
– Szczególnie należy nam na tym, by na naszej ekspozycji prezentować zwiedzającym stroje estradowe, w których artyści występowali na opolskim festiwalu. Tak jest i w tym przypadku – informuje Mateusz Torzecki z MPP.
Na wystawie można podziwiać strój estradowy Dody z występu na festiwalowym koncercie z 2006 roku, w którym zaśpiewała piosenkę „Szansa” oraz kostium z 2008 roku, gdy na festiwalowej scenie wykonała przebój „Nie daj się” odziana w dizajnerską kurtkę i w butach Balenciagii.
Muzeum Polskiej Piosenki dysponuje kilkudziesięcioma kostiumami artystów, którzy wystąpili w nich w opolskim amfiteatrze. Teraz ich strojom można się przyjrzeć w muzeum z bliska.















