Dołącz do Festiwalu Wolontariatu Impuls

Już po raz drugi w naszym mieście odbędzie się Festiwal Wolontariatu Impuls. Impreza, której lokalizację przewidziano w wielu punktach Opola, rozpocznie się w czwartek 25 listopada i potrwa do niedzieli 5 grudnia.

Nie wiesz od czego zacząć przygodę z wolontariatem? Chcesz zapytać o konkretne możliwości? Poznać opolski potencjał wolontariatu? Na pewno musisz więc tam zawitać, a znajdziesz coś dla siebie!

Tym bardziej, że w tym roku odbędzie się w rozbudowanej formie.  W związku z czym na przełomie listopada i grudnia nie zabraknie stosownych warsztatów, szkoleń, czy właśnie otwartych wolontariatów. Będzie zatem możliwość wzięcia udziału w takim wolontariacie w praktyce lub spotkania się z daną organizacją, poznania jej i zobaczenia jak można dołączyć do tego rodzaju działań. Przewidziano także spotkania i debaty z ciekawymi gośćmi, a wśród nich będą m.in.: Jan Mela, ks. Józef Krawiec z Barki czy reżyser Paweł Wysoczański.

Warto pamiętać, iż ze względów epidemiologicznych na każde wydarzenie obowiązują zapisy. Te są nieodpłatne, jednak obowiązują na nie zapisy poprzez stronę internetową www.iskra.opole.pl (tam też jej dokładny program).