Drugi dzień święta literatury w Opolu. Trwa 8. Festiwal Książki

W sobotę w programie Festiwalu Książki są spotkania z zagranicznymi autorami, a także z królem polskiego kryminału, czyli Remigiuszem Mrozem oraz warsztaty z pisania kryminałów. Nie zabraknie poezji oraz muzycznego spotkania z tajemniczym zespołem BOKKA.

Główna scena festiwalowa gościła będzie już tradycyjnie Remigiusza Mroza, uwielbianego przez opolan pisarza, który jest autorem ponad 60 książek. Ponadto na spotkaniach autorskich wystąpią m.in. Joanna Bator, Zbigniew Rokita czy Jakub Żuklczyk. Po raz pierwszy organizatorzy zaprosili do współpracy autorów zagranicznych –  pochodzącą ze Szwecji Malin Stehn oraz wielokrotnie nagradzanego, wszechstronnego pisarza i scenarzystę Kim Ho-Yeon.

Na scenie dla młodych Yound Adult nie lada gratka, bowiem spotkanie z Weroniką Marczak – autorką bestsellerowej powieści pt. „Rodzina Monet”. W Miejskiej Bibliotece Publicznej kilka warsztatów, m.in. z Wojciechem Chmielarzem nt. pisania kryminałów oraz z Agnieszka Trzaskową-Berezą i Katarzyną Bereniką Miszczuk na temat tworzenia książek dla dzieci.

Wieczorem o godz. 20.00 na pl. Wolności zagra zespół BOKKA. Trio przyjęło tajemniczą i oryginalną konwencję kamuflażu scenicznego, nie ujawniając swoich twarzy.

Sprawdzonym wydarzeniem, którego nie zabraknie  podczas ósmej odsłony Festiwalu  jest Bitwa Poetów, czyli Slam Poetycki, który w tym roku odbędzie się w Klubokawiarni OPO.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest tutaj: https://festiwalksiazki.pl/wp-content/uploads/2024/05/KATALOG.pdf

Najnowsze artykuły