Drugi przypadek koronawirusa w opolskich szkołach

Jedna z klas czwartych Technikum Elektrycznego w Opolu decyzją sanepidu została poddana kwarantannie. Jeden z uczniów otrzymał bowiem pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Osoba zakażona nie mieszka w Opolu. Jest osobą dojeżdżającą do szkoły. Sanepid zdecydował o wysłaniu na kwarantannę całej klasy (23 osób) oraz 6 nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia tej klasy w poniedziałek. Izolacją domową objęte zostały także ich rodziny.

Zakażony uczeń od wtorku nie brał udziału w zajęciach, dlatego na tę chwilę zdaniem służb sanitarnych nie ma potrzeby wyłączania większej liczby klas i nauczycieli. Kwarantanna potrwa do 18 września.

Wczoraj informowaliśmy, że jedna z klas w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu decyzją sanepidu poddana została kwarantannie. To w związku z pozytywnym wynikiem ucznia klasy drugiej technikum. Osoba zakażona pochodzi z Dobrzenia Wielkiego, zdaniem sanepidu zakaziła się lokalnie. Po uzgodnieniach z sanepidem, na kwarantannę zdecydowano się wysłać 33 uczniów oraz sześciu nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia tej klasy w piątek 4 września.

Służby sanitarne w najbliższym czasie przeprowadzą badania wśród osób z innych szkół, które również mogły mieć kontakt z zakażonymi uczniami.

Najnowsze artykuły