Duża zniżka dla mieszkańców

Aż na 95 procent zniżki mogą liczyć mieszkańcy stolicy województwa przy przekształceniu użytkowania wieczystego na własność na terenie Opola. Taką decyzję podjęli radni.

Możliwość przekształcenia użytkowania wieczystego we własność to efekt zmian legislacyjnych, które weszły w życie od początku roku. Zniżki dotyczą osób fizycznych – właścicieli mieszkań, domów jednorodzinnych i spółdzielni mieszkaniowych. W związku z przekształceniem osoby płacące opłaty związane z użytkowaniem, teraz będą płacić opłatę przekształceniową – taką samą jak do tej pory. Można jednak zapłacić należność z góry za 20 lat i takiego ruchu dotyczy aż 95-procentowa bonifikata. Taka będzie obowiązywać w tym roku. W następnym zniżka wyniesie 80 procent. Zniżki dotyczą nieruchomości na terenach należących do Opola. Nieruchomości leżące na terenach Skarbu Państwa objęte są bonifikatą 60-procentową w 2019 roku. W kolejnych latach ulgi będą maleć o 10 procent co rok.

Dodatkowe informacje: Wydział Gospodarki Nieruchomościami (pl. Wolności 7-8, pok. 128, tel. 77 451 19 39 ) gdy nieruchomość gruntowa stanowi własność Gminy Opole oraz w Biurze Nieruchomości Skarbu Państwa (ul. Piastowska 13, pok. 513, tel. 77 443 87 16) gdy nieruchomość gruntowa stanowi własność Skarbu Państwa.

Najnowsze artykuły