Dwa kluby z Opola zdobyły 23 medale mistrzostw Polski

Rewelacyjnie spisali się przedstawiciele dwóch opolskich klubów podczas mistrzostw Polski w brazylijskim jiu jitsu w formule NO GI. W Luboniu zdobyli bowiem łącznie aż 23 medale!

Nieco więcej przypadło ich w udziale fighterom Next Level, którzy spod Poznania przywieźli 13 krążków, aczkolwiek tylko o trzy mniej wywalczyli reprezentanci Forca Brava.

Z tego pierwszego klubu na najwyższym podium stanęła trójka zawodników. W dodatku w najbardziej prestiżowej grupie wiekowej adult i w gronie czarnych pasów triumfował Paweł Tomalik w kategorii do 79.5kg. W masters II czyli grupie wiekowej 36-40 białe pasy najlepszy był Adam Anlauf 73.5kg. Z kolei w gronie dzieci 7-9 lat do 25kg zwyciężył Mauricio Kowalski.

Natomiast spośród ekipy Forca Brava na najwyższym stopniu podium stanęła czwórka ich przedstawicieli z czego dwójka w gronie master II. Tam wśród czarnych pasów do 85.5kg zwyciężył Leszek Jaremkowski, a w niebieskich do 79.5kg Piotr Cichocki. W kategorii do 79.5kg, ale w białych master I (wiek 31-35) najlepszy był Paweł Taraszkiewicz. Z kolei w gronie kobiet białe pasy 65 kg pierwsze miejsce zajęła Liwia Tarkowska.

Oliwia Baron – junior 54kg

Tymczasem już 9 października Next Level organizuje zmagania u siebie, a będzie to turniej dla dzieci oraz dorosłych Gi & NoGi. Data turnieju wybrana została nieprzypadkowo, ponieważ zawody odbędą się tydzień przed Mistrzostwami Polski w kimonach! Tym samym Next Level Cup 8 będzie niejako ostatnim sprawdzianem formy dla zawodników chcących powalczyć o najwyższe trofea w tym czempionacie.